Лев Толстой заплатив більярдний борг повістю! | «БІЛЬЯРД СЕРВІС»
| ru

БІЛЬЯРДИ І АКСЕССУАРИ

ПРОДАЖ І СЕРВІС


Лев Толстой заплатив більярдний борг повістю!

За свідченням В. Гіляровського, в 1862 р молодий офіцер Л. Толстой в Англійському клубі програв в більярд приїжджому офіцерові тисячу рублів ...

Лев Толстой заплатив більярдний борг повістю!

Багатьом більярдисти відома цитата приписувана Льву Толстому - "Ніде так не проявляється людський характер, як за більярдним столом". Але виявляється великий письменник знав про більярд не з чуток.

Як писав у своїй книзі В. Гіляровський, в 1862 р молодий офіцер Л. Толстой в Англійському клубі програв в більярд приїжджому офіцерові тисячу рублів і пережив неприємну хвилину: грошей на розплату немає, а правила суворі - можна і на "чорну дошку "потрапити.

Виручив його редактор "Русского вісника" М. Катков. В знак вдячності вже відомий на той час письменник написав і передав редакції в якості оплати боргу своє новий твір.

Більярдна, мала старий характер, описаний Л. Н. Толстим. Навіть при моєму останньому відвідуванні клубу в 1912 році я бачив там китайський більярд, пам'ятний Л. Н. Толстому.

На цьому більярді Лев Миколайович в 1862 році програв проїзному офіцерові тисячу рублів і пережив неприємну хвилину: грошей на розплату немає, а клубні правила суворі - можна і на "чорну дошку" потрапити.

Чим би це закінчилося - невідомо, але тут же в клубі знаходився М. Н. Катков, редактор "Русского вісника" і "Московских ведомостей", який, дізнавшись, про що справа, виручив Л. М. Толстого, давши йому в борг тисячу рублів для розплати. А в наступній книзі "Російського вісника" з'явилася повість Толстого "Козаки".
Читати усі цікаві факти про більярд


Tweeten Billiards Professional Artбильярт Altenberg Kamui BCA Aramith Simonis Tiger Norditalia
 
Одеса •  Київ
Створення сайту
Одеса, BARBART