Як вибрати більярдний стіл? | «БІЛЬЯРД СЕРВІС»
| ru

БІЛЬЯРДИ І АКСЕССУАРИ

ПРОДАЖ І СЕРВІС


Як вибрати більярдний стіл?

Як вибрати більярдний стіл?

Сьогодні вибір більярдів, доступних покупцям України, багатий як ніколи. Достаток, представлене в салонах, радує око, але робить покупку нелегкою справою. Як правильно вибрати і не помилитися, щоб не було прикро за безцільно витрачені гроші?
Насамперед необхідно визначиться при виборі столу - це гра для якої він призначений.
Більярдні столи можна умовно розділити за двома підставами. Перше з них - гра, для якої він призначений. В Україні найбільш популярні - російський більярд ( «піраміда»), американський пул і англійська снукер. Для російського більярду призначені столи розмір ігрового поля яких від 8 до 12 футів, для американського пулу необхідні більярдні столи з ігровим полем 7-9 футів, для снукера призначені столи розміром 10-12 футів. Другий класифікацією є співвідношення ціна-якість, а так само те, для яких гравців призначений стіл. Тому більярдні столи діляться на аматорські, професійні, комерційні та елітні.

Типові помилки


 Найчастіше клієнти допускають дві серйозні помилки. При покупці вони переоцінюють свої можливості. Мова йде не про товщину гаманця, а про характеристики приміщення, в яких буде встановлено більярд. У більшості випадків виробники вказують в каталогах мінімальні розміри приміщення. Для комфортної гри потрібно накинути ще чуть-чуть, щоб залишалося місце для замаху. Обов'язково потрібно звернути увагу на підлогу в кімнаті, де буде встановлений стіл. Чим жорсткіше підлогу, тим краще: це дозволяє звести до мінімуму непотрібні вібрації. Іноді покупець недооцінює привабливість більярду. Бажаючи заощадити, він набуває дешевий ламінатний стіл, як то кажуть, "щоб було". Але потім всерйоз захоплюється грою, удосконалює свою майстерність, відвідує клуби, і через рік-два дешевий більярд його вже не влаштовує. Легко купити стіл,але нелегко його продати. Тому якщо фінансові можливості дозволяють, то краще купити більярд "на виріст".

Дерево або метал?

 Більярдні столи виготовляють з масиву твердих порід дерева. Борти з твердих порід добре "тримають" удар кулі, забезпечують відмінний відскік, царги не деформуються під вагою кам'яних плит.

 Сьогодні в каркас більярдного столу вводять металеві елементи. Вони надають конструкції додаткову жорсткість, роблять її більш довговічною, однак, у цій технології є і негативні сторони: Стіл набуває металевий дзвін. Крім того, будь-який металеве з'єднання здійснюється на болтах, плити встановлюються на регулювальних болтах. Будь-болт має люфт - запас вільного ходу, нехай і невеликий. В результаті ігрова плита схильна до невеликих коливань, що в більярді вкрай не бажано. Деревина ніж хороша? По-перше, вона працює як амортизатор, гасить і глушить небажані вібрації. По-друге, набагато динамічніше, забезпечує хороший відскік від тих же бортів. Відомі світові виробники досі використовують масив: дерев'яний каркас, дерев'яні ноги і плити встановлюються тільки на дерево. Це, напевно,найкраща рекомендація. Адже вони займаються виробництвом більярдів близько двохсот років.

Камінь або ЛДСП?


 За довгу історію більярду основу ігрового поля виготовляли з різних матеріалів. Використовували дерево, метал, мармур, граніт, плексиглас. Зрештою, виробники зупинилися на сланці. Він досить міцний, але при цьому має волокнисту, а не кристалічну структуру. Завдяки такій структурі він має хорошими амортизаційними властивостями, що не маловажно при грі в більярд, особливо в російський. Вага пирамидного кулі досить великий, щоб, нехай і на долі міліметра, але похитнути кам'яну плиту. І якщо граніт (кристалічна структура) під дією удару "відскочити" кулі і продовжить вібрації, то сланець зробить лише один цикл коливань, амортизуючи удар. Втім, стіл на мармурі вам сьогодні навряд чи запропонують, зате доведеться вибирати між важкою і легкою каменем. Легкий камінь - це сланцева плита товщиною до 25 мм,а важкий - близько 40-45 мм. Новачок різниці між легким і важким каменем не помітить, а ось профі після першого удару визначить, яка плита встановлена ​​на столі. Важкий камінь забезпечує кращий гуркіт, кулі на ньому менше підскакують. Для російського більярду це ідеальний варіант. Легкий камінь також прийнятний. Справжній компроміс між ціною і якістю - стіл з плитою з ЛДСП. Такий більярд буде шуміти під час гри, кулі на ньому будуть підстрибувати. Єдине достоїнство такого більярду - ціна і вага. Більшість моделей компанії «Більярд Сервіс» оснащені кам'яній плиті.Для російського більярду це ідеальний варіант. Легкий камінь також прийнятний. Справжній компроміс між ціною і якістю - стіл з плитою з ЛДСП. Такий більярд буде шуміти під час гри, кулі на ньому будуть підстрибувати. Єдине достоїнство такого більярду - ціна і вага. Більшість моделей компанії «Більярд Сервіс» оснащені кам'яній плиті.Для російського більярду це ідеальний варіант. Легкий камінь також прийнятний. Справжній компроміс між ціною і якістю - стіл з плитою з ЛДСП. Такий більярд буде шуміти під час гри, кулі на ньому будуть підстрибувати. Єдине достоїнство такого більярду - ціна і вага. Більшість моделей компанії «Більярд Сервіс» оснащені кам'яній плиті.

Крім того, ЛДСП (ДСП) схильний до перепадів температур і вологості, чого в наших кліматичних умовах уникнути практично неможливо. Імовірність того, що стіл поведе, що траєкторія руху кулі стане непередбачуваною набагато вище, ніж у більярду на камені. Стіл на камені краще переносить зміну пір року.

Догляд за більярдом


 Більярдні столи не змінюють як рукавички. Часом вони служать століття, але тільки в разі правильного догляду.
 Як всяке виріб з дерева більярд боїться перепадів температури і вологості. Через три місяці після установки будь-який стіл вимагає регулювання. Деревина висихає, з'єднання дають усадку, так само як лінолеум або килимове покриття, на яких стоїть більярд. Надалі потреба в регулюванні залежить від поверхні, на якій встановлено стіл. Якщо це якісно залитий, твердий бетонну підлогу, то вона може і не знадобитися до заміни сукна. Збирачі компанії «Більярд Сервіс» налаштовують стіл при кожній заміні сукна. Якщо підлоги м'які (наприклад, дерев'яний брус), то можлива поява скатів, поводок, і без регулярного сервісу тут не обійтися.
 Заміна сукна здійснюється в міру його зносу. Для більярдних клубів встановлені наступні нормативи: раз на півроку на бортах і раз на рік на самій ігрової поверхні. З перетяжкой бортів краще не зволікати, так як від зіткнення з кулями гума буквально "виїдається" в зоні луз, змінюється їх конфігурація. Наступний візит сервісної служби може закінчитися заміною гуми.


Tweeten
Billiards Professional
Artбильярт
Altenberg
Kamui
BCA
Aramith
Simonis
Tiger
Norditalia
 
Одеса •  Київ
Створення сайту
Одеса, BARBART