НОВУС: ПРАВИЛА ГРИ : Новини більярду | «БІЛЬЯРД СЕРВІС»
| ru

БІЛЬЯРДИ І АКСЕССУАРИ

ПРОДАЖ І СЕРВІС


НОВУС: ПРАВИЛА ГРИ

25.11.2012

Гра Новус - Балтійський більярд була визнана і ставала популярною. Спочатку не було єдиних правил. Одні правила дозволяли вважати переможцем того, хто забив в лузи більше фішок за обмежений час, за іншими правилами переможцем був той, хто за меншу кількість ударів забив всі фішки. Було неможливо порівняти майстерність спортсменів. Тоді розробили єдині правила, які в перший раз були оприлюднені в 1932р. у Латвії.

Правила гри.

Розмітка ігрового поля включає центральне коло і бічні зони (світлі і темні). Пішаки противника, що потрапляють в коло і ближню до гравця зону, стають темними і вибиваються лише рикошетом. В процесі гри суперники стоять у протилежних сторін столу. Слід розставити вісім своїх пішаків у своїй зоні, ближній до себе, впритул один до одного і щільно до борту. Пішаки розташовуються від центральної лінії по обидві сторони по чотири з кожної сторони.

Гра ведеться прямими і Рикошетна ударами . Прямий удар - удар пішаки битою, що летить від кия. Рикошетний удар битою від борта - удар пішаки битою, що летить від борта. Рикошетний удар пішаком - удар пішаки пішаком, що летить від біти або інший пішаки.

В ході гри потрібно забивати в лузи пішаки противника . Перемагає той, хто заб'є всі пішаки першим. Біта ставиться на лінію ближньої до гравця зони. При заході пішаки противника в лузу, робиться наступний удар. Втрата ходу фіксується при заході своєї пішаки і при вильоті пішаки за межі поля.

Штрафна пішак і перехід ходу встановлюються в наступних випадках: 1) біта летить повз пішаків;

2) забивається біта в лузу;

3) прямий удар по своїй пішки;

4) прямий удар по темній пішки;

5) прямий удар по двом темним пішакам - програш!

Суперник ставить штрафну пішака в свою зону близько до центральної лінії і впритул до бортика. У разі нестачі пішаків, штрафна дається в борг. Пішак яку вибили, ставиться в центр кола. Коли місце зайняте, пішак ставиться щільно до кордону з того боку, з якою вона вилетіла.

   Морський більярд Новус дозволяє нескінченно вдосконалюватися в грі, досягаючи все нових і нових вершин майстерності.


Tweeten
Billiards Professional
Artбильярт
Altenberg
Kamui
BCA
Aramith
Simonis
Tiger
Norditalia
 
Одеса •  Київ
Створення сайту
Одеса, BARBART