Історія снукерного столу | «БІЛЬЯРД СЕРВІС»
| ru

БИЛЬЯРДЫ И АКСЕССУАРЫ

ПРОДАЖА И СЕРВИС


Історія снукерного столу

Про те, як насправді розвивалася історія більярдного столу , написано не так вже й багато. Спробуємо все-таки ближче познайомитися з деякими цікавими фактами.

Історія снукерного столу

Як змінювалися зовнішній вигляд і якість столу?

Відомо, що ще на початку 19 ст стіл для гри в більярд не мав загальноприйнятих розмірів і не існувало будь-яких стандартів. Сама стільниця представляла собою поверхню з оголеними бортами зі звичайного дерева. Луз не було, тільки пара куль. Більярдний кий , як такої, ще не існував, а були "булава", "ключка" і навіть просто "палиця". У англійців - "mace". Поступово йшло заміщення всіх цих "палок" та інше на звичне сучасним гравцям "кий".

З першої половини цього ж століття стільниці починають виготовляти зі сланцю. Ранні екземпляри мали таку ж товщину, як і дерев'яні: 1 дюйм або близько того. Через те, що сланець досить важкий довелося міняти саму конструкцію столу.

У 1826 р з'являється перша стільниця з каменю в одному з найстаріших лондонських клубів. White's - клуб для чоловіків з вищого суспільства, веде свій початок з 1693 р ньому бували і Д. Камерон, і принц Чарльз, і мн. ін. Однак кам'яні столи були далекі від досконалості. Сланець гнувся, а кулі неприємно гули. Стільниці стали потовщувати і прийшли до того, що найоптимальніше - це 45 мм. Цей стандарт існує і понині.

Борт теж змінювався. Спочатку він забезпечувався подушкою, набитою кінським волосом або вовною. У 1835 р стали робити каучукові борту. Каучук розрізали на смуги складали так само як раніше, але вигляд його вже нагадував той, який є зараз. Великим мінусом таких бортів стало здерев'яніння каучуку в холодному приміщенні. У свій час, навіть ставили подовжені ємності під гуму, щоб в разі морозів заливати їх окропом.

З появою вулканізації потреба в такому прогріванні відпала. Перший більярдний стіл , що не боявся холоду "Frost Proof", королева Вікторія наказала розмістити в Букенгемском палаці.

У 1866 р з'являється "сталевий блок" і проблем зі столами стало набагато менше.

Почалася Друга світова, і з каучуком виникли труднощі. З'явилася заборона уряду на його використання, крім військових потреб. У хід пішов синтетичний аналог. Для того, щоб нахил кия міг бути нижче при ударі, профіль борту видозмінювали, і з часом борт "бичачий ніс" став неактуальний.

А що з кулями?

Здавалося б, що можна придумати нового для цієї важливої ​​складової гри в більярд. Однак і вони зазнали чимало змін, поки дійшли до нас в тому вигляді, який нам добре знайомий. Спочатку їх робили з дерева, але вони були недовговічні. Дерев'яні змінили кулі зі слонової кістки. Сьогодні вони цікаві лише з точки зору історії. Вони так само схильні до руйнування часом, так як немає однорідної структури і теж бояться вологи, нехай і менше, ніж дерев'яні.Щоб продовжити життя таким кулям, кістки для них цілий рік сушили в вертикальному полжение, при цьому бивнів самок віддавалася перевага. Але це все одно не дозволяло мати вироби одного ваги. З огляду на проблеми кістяних куль, перед матчами обов'язкової стала калібрування, т. Е. Перевірка ваги і розміру куль за допомогою спеціального набору.

Наростаюча популярність більярда мало не знищила популяцію слонів. Бивні ввозилися в Англії сотнями тонн. Це послужило поштовхом для появи куль з композиту.

Вони тісно пов'язані з іменами П. Кіннер та Дж.Веслі Хайта. Хайт належить відкриття і створення целулоіда. У 1869 р останній заснував компанію (Albany Billiard Ball Company), яка виробляє кулі донині. Спочатку використовували композитні кулі, а потім з фенолформальдегіда.

Лише через багато років пластмасові кулі оцінили і було вирішено тільки їх використовувати в іграх. Розробляв склад куль німецький вчений Коебнер під великим секретом. Втікши в 1937 р від нацистів в Англію, він засновує Composition Billiard Ball Supply Co. Ltd. Потім технологія фенолформальдегідних куль потрапляє в США.

Сьогодні турнірними офіційно вважаються більярдні кулі зі смоли.
Вам може бути цікаво

Всі статті про більярд

Tweeten Billiards Professional Artбильярт Altenberg Kamui BCA Aramith Simonis Tiger Norditalia
 
Одеса •  Київ
Создание сайта
Одесса, BARBART