Як з більярду вийшов пінбол і причому тут багатель ?! | «БІЛЬЯРД СЕРВІС»
| ru

БИЛЬЯРДЫ И АКСЕССУАРЫ

ПРОДАЖА И СЕРВИС


Як з більярду вийшов пінбол і причому тут багатель ?!

Не тільки для жителя нашої країни, але і будь-якого, що проживає на території колишнього СРСР така гра як пінбол є екзотичною і загадковою. Навіть якщо ввести словосполучення «пограти в пінбол» в пошуковик Google, то там з'явиться виправлення. Замість слова «пінбол» з'явиться «пейнтбол». З чим це пов'язано і що це за гра? І другий важливий питання: а до чого тут більярд?Виявляється, пінбол в XX столітті був дуже популярним на Заході. І не тільки в західно-європейських країнах, але і в США. Спочатку ми знайомилися з цією грою через які поширені голлівудські фільми. А потім почали з'являтися і піратські відеофільми. Але більшість все таки не розуміло, як використовувати кульки і пружинки.І коли після Перебудови багато західних розваги вже міцно утвердилися на пострадянському просторі, пінбол втратив популярність як в США, так і в європейських країнах. Там вже повністю захопилися відеоіграми. Тому російська людина в повній мірі так і не зміг познайомитися з цією грою.

Насправді пінбол є одним з попередників сучасних ігрових автоматів. Тут є похиле ігрове поле, а також один або кілька кульок. Все поле засіяне різними перешкодами і гравець може впливати на кульку тільки за допомогою пружини або підкидаючи його вгору зовсім невеликими пелюстками-бітами. Щоб кулька не вилетів за ігрове поле, а також щоб гравець не міг вручну вплинути на його рух, вся ця приставка накрита прозорим склом.Кулька після удару по ньому починає скочуватися вниз. Але раз поле знаходиться під нахилом, він рано чи пізно, але скотиться вниз. І в цьому випадку гра закінчується. Тому завдання гравця полягає в тому, щоб кулька якомога довше протримався на поле, що дає можливість заробити побільше очок. З боку здається, що зробити це дуже просто. Але варто самому спробувати, як кулька в лічені миті виявляється внизу. І не допомагають ніякі хитрощі у вигляді сили удару по ньому, тому що в цій грі панує випадок.

Але у цієї гри є свої попередники. Спочатку кулі або камені каталися по траві (це були такі ігри як бочче і Боулз), потім по ним треба було бити палицею або ж битою, щоб досягти певної мети (і це був уже знайомий багатьом крокет або шаффлборд). Такі ігри є вуличними, під відкритим небом. Але потім вони перебралися всередину приміщень і перетворилися в карамболь і більярд (для цього використовувався спеціальний стіл), а також в боулінг (він грається на підлозі). Як же виник пінбол?

Така гра XX століття як пінбол починалася з багателі. І це було ще за часів короля Франції Людовіка XIV. Тоді вже був серед французької знаті популярним більярд. Але знаті хотілося випробувати чогось нового, якогось незвичайного розваги. І одного разу один вельможа вирішив зменшити більярдний стіл , і на одному його кінці понатикали шпильки.За кулі як і раніше треба було бити києм, але той повинен був відскакувати від шпильок і потрапляти в лузи. Кожна луза володіла різною цінністю, тому треба було розраховувати, в яку шпильку повинен був потрапити куля, щоб він відскочив куди треба.

У 1777 році в маєтку брата французького короля, яке називалося «bagatelle» (що в перекладі означало «дрібничка») на вечірці гостям була представлена ​​ця гра. Вона настільки сподобалася присутнім, то їй одразу ж було придумано назву в честь цього маєтку. Причому, в неї почали грати не тільки при дворі, а й прості люди. Навіть солдати, вирушаючи в похід, брали з собою багатель. Так ця гра потрапила в Америку, куди французькі солдати відправилися воювати проти британців.

На американському континенті така гра як багатель була видозмінена: замість більярдних луз були встановлені пружини, а замість кия в кінці столу було встановлено плунжером. У 1871 році ця гра навіть була запатентована.Вона стала більш зручною, до того ж і стіл ще більше зменшили. Так була народжена така гра як пінбол. У XX столітті стіл зазнав ще кілька змін, серед яких найостанніше додавання - це установка фліпперів, тобто лопаток, які повинні підкидати кульки вгору. Така історія перетворення більярду в пінбол.


Вам може бути цікаво

Всі статті про більярд

Tweeten Billiards Professional Artбильярт Altenberg Kamui BCA Aramith Simonis Tiger Norditalia
 
Одеса •  Київ
Создание сайта
Одесса, BARBART