Коротка історія більярду | «БІЛЬЯРД СЕРВІС»
| ru

БИЛЬЯРДЫ И АКСЕССУАРЫ

ПРОДАЖА И СЕРВИС


Коротка історія більярду

 історія більярду

Гра в більярд сьогодні користується величезною популярністю в усьому світі. Уже той факт, що більярд майже вже став Олімпійським видом спорту, каже сам за себе. Чи завжди так було? Давайте поглянемо на історію більярду, щоб знайти відповідь на це питання.

Коріння гри в більярд знаходяться в далекому минулому, настільки глибоко, що неможливо точно сказати, коли ж з'явилася гра, і де це сталося. Точно відомо, що батьківщиною більярда є Індокитай, але там широкого поширення у більярду не було: він не вийшов за рамки звичайної дитячої забави. В Європу більярд привезли генуезькі купці в ХV столітті.

Однак, немає ніяких підстав стверджувати, що до того Європа не знала, що таке більярд. Ігри, подібні більярду, існували до XV століття: в Німеччині в Середньовіччі грали в Bafkespiel, суть якого полягала в тому, щоб на довгому столі загнати кам'яну кулю в поглиблення за допомогою палиці і незмінного "Дас ис фантастиш!"; в Англії існував Pall-Mall - учасники якого на утрамбованої майданчику намагалися, дотримуючись певних правил, проштовхнути кулі в ворота. Однак всі ці ігри відбувалися на свіжому повітрі, а генуезькі купці в XV ст. завезли гру в будинок вершків суспільства.

Більярд став грою для багатих і був настільки розповсюджений як серед представників сильної статі, так і серед прекрасної половини людства, що практично кожен поважаючий себе будинок (не селянський, природно) мав більярдний стіл.

Назва гри, за деякими джерелами, походить від давньосаксонських слів «ball» - м'яч і «yerd» - палиця. Інші джерела стверджують, що походження слова французьке: «bille» - куля, або «billart» - дерев'яна палиця.

Більярд називали грою королів. Саме вони протягом усієї його історії по-різному впливали на його розвиток: чи забороняли його (король Англії Георг ІІ), або всіляко заохочували (Карл ІХ, Наполеон Бонапарт, Петро І). Шотландська королева Марія Стюарт навіть в день своєї страти в листі до архієпископа Глазго просила знайти підходящий будинок для її більярдного столу (це лист, до речі, написаний 17 лютого 1587, є одним з перших згадок про більярд).

До Росії більярд привіз великий любитель всього європейського Петро І. Більярдом захоплювався А. С. Пушкін, є навіть відомості, що він володів києм цілком професійно.

Звичайно ж, гра не була схожа на сьогоднішню гру в більярд. Минуло чимало часу, перш ніж стіл знайшов прямокутну форму (він був шестикутний, восьмикутний і навіть круглий), кількість луз зменшилася до шести, всі кулі зрівнялися в розмірах, з'явилися сітки, молотки перетворилися в киї, борта отверделі, і кулі почали від них відбиватися .

У 30-х роках ХІХ століття з'явилася «мала російська піраміда», відома більше як російський більярд. Гра стала більш захоплюючою, адже для того, щоб забити кулю в лузу, була потрібна надзвичайна точність удару.

В кінці ХІХ століття гра перетворилася в спорт. Більярд не втратив свою популярність і в ХХ столітті.

Сьогодні більярд - це не просто гра, це ціла культура з величезною історією, яка не втрачала своєї популярності ніколи. Гравці відзначають, що він сприяє не тільки тренуванні тіла, а й розвитку логічності мислення, вимагає математичних здібностей.
Вам може бути цікаво

Всі статті про більярд

Tweeten Billiards Professional Artбильярт Altenberg Kamui BCA Aramith Simonis Tiger Norditalia
 
Одеса •  Київ
Создание сайта
Одесса, BARBART