Дуплет - удар у більярді, коли куля потрапляє в лузу від борту | «БІЛЬЯРД СЕРВІС»
| ru

БИЛЬЯРДЫ И АКСЕССУАРЫ

ПРОДАЖА И СЕРВИС


Дуплет - удар у більярді, коли куля потрапляє в лузу від борту

Дуплет у більярді це удар при якому більярдний шар потрапляє в лузу від борту. Точніше дуплетом називається такий удар у більярді, коли куля потрапляє в лузу, попередньо відскочивши від борту та під впливом сили удару іншої кулі.

більярдне сукно

Значення слова дуплет

Саме значення слова дуплет походить від французького прикметника double - подвійний і doublet - другий або другий екземпляр.

більярдне сукно

Є у цього слова й інші значення - подвійний постріл з рушниці на полюванні зазвичай з двостволки, подвійна перемога в гонках і навіть кумедне прізвисько радянської моделі жигулів (ВАЗ-21099 «Супутник»).

Окрім того, з такою назвою знято багато фільмів. Наприклад, «Дуплет» художній фільм режисера Алоїза Бренча, знятий на кіностудії «Deckrim Riga» у 1992 році.

більярдне сукно
Альгіс Матулоніс у фільмі «Дуплет», 1992

Дуплет у більярді

При грі таким більярдним прийомом як дуплет (гра відбитими кулями) важливо не забувати про закони фізики, які працюють і для більярду. Наприклад - кут падіння дорівнює куту віддзеркалення. Щоправда цей закон дотримується лише за певному куті відбиття від борту (близько 45 градусів) т.к. бортова гума через деформацію від удару змінює траєкторію кулі, яка також залежить і від сили удару.

При дуплетах важливо враховувати, у тому числі й місце розташування прицільної кулі та точку завдання удару по битку.

Види дуплету

Дуплети бувають прямі та різані. У першому випадку, щоб потрапити в більярдну лузу, прицільна куля б'ється прямо тобто. "в лоб", у разі різаного дуплета, коли кут падіння не буде дорівнювати куту відбиття, прицільна куля доводиться підрізати.

Бильярд, дуплет - видео

У цьому відео розбирається дуже докладно тема дуплета в більярді

Ігор Литовченко розповідає про тонкощі гри дуплетом


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ:
Більярдні лузи
Більярдне сукно
Тримач для крейди
Вам може бути цікаво

Всі статті про більярд

Tweeten Billiards Professional Artбильярт Altenberg Kamui BCA Aramith Simonis Tiger Norditalia
 
Одеса •  Київ
Создание сайта
Одесса, BARBART