Грати в більярд або на більярді? Повний розбір: за і проти! | «БІЛЬЯРД СЕРВІС»
| ru

БИЛЬЯРДЫ И АКСЕССУАРЫ

ПРОДАЖА И СЕРВИС


Грати в більярд або на більярді? Повний розбір: за і проти!

У більярд або на більярді

У більярд або на більярді

У більярд грають в нашій країні вже багато десятиліть і стільки ж часу не вщухають суперечки про те, як правильно говорити грати в більярд чи грати на більярді. Скільки гравців, стільки й думок і думки ці часто розходяться, причому у кожної сторони є свої аргументи. Спробуємо розібратися в цьому питанні грунтовно і досконально.

Словники

Що ж говорять нам на цей рахунок словники?

У «Словнику труднощів російської мови» Ю.А.Бельчікова і О.І.Ражевой ми можемо знайти зауваження про те, що грати на більярді в значенні «грати в гру» - застаріле.

А в словнику С.І. Ожегов, Н.Ю. Шведова "Тлумачний словник російської мови" про слово більярд відзначається, що це а) гра на спеціальному столі, при якій ударами кия кулі заганяються в лузи. У цьому випадку вживають вираз "Грати в більярд" . б) Стіл з бортами і лузами для цієї гри. І в такий варіанті кажуть "Грати на більярді" .

Про часи про звичаї!

У різний час говорили по різному. Ми можемо відстежити це по записах людей тих часів. Наведемо кілька цитат із творів різних років.

 • Цьому епізоду в "Капітанської дочці" аналогічна сцена, коли Зурін "навчає" довірливого Гриньова грі в більярд. Садовський Борис, Риси мого життя. 1807..
 • В цей день, починаючи з 10 год. і до 5 год. ранку, я грав з винним приставом на більярді і виграв навпіл з маркером Іваном 55 рублів. Щоденник І.І. Лапін 1817-1836
 • И после, дома целый день,
  Один, в расчёты погружённый,
  Тупым киём вооружённый,
  Он на бильярде в два шара
  Играет с самого утра.
  А.С. Пушкін. Євгеній Онєгін
 • Ну, нежить його скоро пройде. Він відчуває себе краще і вчора і сьогодні грав в клубі на більярді. М. Булгаков. Театральний роман. 1936
 • .. вони волочилися за жінками різалися в карти і билися в більярд але все ж якимось дивом знаходили час для роботи. Е.Володарскій, 1970
 • Ми зіграли з Талем десять партій в преферанс, в очко і на більярді. Таль сказав: "Такий не підведе". В. Висоцький. Честь шахової корони.

Думка професіоналів

Що ж говорять між собою професійні гравці. Від деяких з них можна почути, що перший вираз "грати в більярд" не зовсім вірний. Для них немає гри «в більярд» . Вони якщо і грають, то в піраміду, пул, снукер, американку, новус, карамболь, Кароліна. Іншими словами в контексті спорту грати можна на більярді (на столі), але в різні ігри (в піраміду, в пул, в снукер і т.п.).

З гумором і для радості!

Як ми бачимо однозначно вірної відповіді на питання як правильно говорити немає і тому є сенс ставитися до цього питання трохи з гумором.


гра "на більярді"


а це вже гра "в більярд"

Як усі ми знаємо найголовніше в грі це отримувати від неї задоволення. Якщо гра приносить радість і задоволення то не має значення як ви граєте на більярді або в більярд.
Вам може бути цікаво

Всі статті про більярд

Tweeten Billiards Professional Artбильярт Altenberg Kamui BCA Aramith Simonis Tiger Norditalia
 
Одеса •  Київ
Создание сайта
Одесса, BARBART