Марк Твен, більярд - історія однієї партії | «БІЛЬЯРД СЕРВІС»
| ru

БИЛЬЯРДЫ И АКСЕССУАРЫ

ПРОДАЖА И СЕРВИС


Марк Твен, більярд - історія однієї партії

У літературній творчості улюбленого багатьма письменника Марка Твена більярду відведено не так багато місце. Але точно відомо, що більярд супроводжував його все життя. Саме в ньому він часто черпав своє натхнення. І цілком може бути, щоне будь більярду, не було б «Тома Сойєра» з «Гекльберрі Фінном» ...

Марк Твен, більярд

«Більярд - улюблена татова гра. Коли він втомлюється і хоче відпочити, він всю ніч грає на більярді »- сказала якось дочка Твена Сюзі Клеменс.

І насправді як зазначено в біографії письменника ( «Mark Twain: A Biography»), що вийшла у видавництві «Harper & Brothers», більярдну кімнату він вважав за краще будь-якого іншого місця в будинку. Вона була його «штабом». Твен запрошував туди всіх своїх гостей і намагався залучити їх в гру. Щоп'ятниці, а то й частіше, у нього збиралася компанія любителів більярду. Грали як правило допізна, розповідають різні історії і пили гарячий скотч.

Марк Твен завжди відчував особливу тягу до більярду. При цьому він ніколи не втомлювався від гри. Твен міг грати цілими ночами і залишався на ногах до тих пір, поки не здавався його останній противник. Потім письменник продовжував стукати по кулях поодинці. Він обожнював винаходити нові ігри, а також власні правила для старих. Іноді він придумував правила просто для того, щоб йому було зручно діяти в тій чи іншій ігровій ситуації. Твену дуже подобалося зображувати глибоке обурення, коли суперники відмовлялися їх приймати.

24 квітня 1906 року в Медісон-Сквер-Гарден (Нью-Йорк) проходила більярдна виставка. Вона була організована для збору коштів постраждалим від землетрусу в Сан-Франциско. На виставці відбувся показовий виступ по трик-шотам, а також показ київ всесвітньо відомих більярдистів, які приїхали в місто на міжнародний турнір. Твен побував на відкритті виставки, де його попросили виголосити промову. Він повідав історію зі свого раннього ігрового досвіду. Згодом вона стала відомим анекдотом:

Давно, ще будучи бідним репортером "Вірджинія Сіті", я підробляв на життя, обігруючи простаків.

Одного разу в більярдну увійшов незнайомець. Я оглянув його без особливого інтересу. Він запропонував мені зіграти з ним партію, і я відповів:

- Добре, давайте.
- Покатайте-ка поки кулі, я хочу подивитися, на що ви здатні, - попросив він.
Я виконав його прохання. Тоді він сказав:
- Буду чесний, пропоную грати з вами лівою рукою.

Мене це дуже зачепило. Він був косоокий, рудий, весь в ластовинні, і я вирішив як слід провчити його. Він поклав перший шар і закінчив сам всю партію, не давши мені отямитися. Я тільки стояв і Мелілья кий. Мої півдолара перекочували до нього в кишеню.

- Якщо ви лівою рукою граєте так добре, - сказав я, - цікаво, як ви граєте правою?
- А правою я не вмію, - відповів він. - Я лівша!
Вам може бути цікаво

Всі статті про більярд

Tweeten Billiards Professional Artбильярт Altenberg Kamui BCA Aramith Simonis Tiger Norditalia
 
Одеса •  Київ
Создание сайта
Одесса, BARBART