Снукер для джентельменів! | «БІЛЬЯРД СЕРВІС»
| ru

БИЛЬЯРДЫ И АКСЕССУАРЫ

ПРОДАЖА И СЕРВИС


Снукер для джентельменів!Поговоримо про особливого різновиду більярду - снукер. Його поява відносять до 1875 р Служили в Індії молоді військові Девонширского полку любили пограти в більярд і годинами билися між собою у більярдного столу .

Одні і ті ж розваги вже стали наводити нудьгу і сер Н. Чемберлен пішов на експеримент. Він фактично став батьком лайф і блек пулу, винаходив піраміди - все це прижилося, а невгамовний Чемберлен підбавляти до існуючих більярдним кулям кольорові, аж до появи основи для снукера. Спочатку було цілих 15 червоних куль, плюс чорний, зелений, рожевий і жовтий. Згодом, з появою коричневого і синього, снукер придбав звичну нам форму.

Точні, остаточно прийняті правила снукера, офіцери взяли на зборах, що проходили в 1882 р в Оотакамунде. Потім, через публікацію ознайомили з ними інших. У зв'язку з тим, що бойові частини постійно переїжджали, незабаром нова гра розійшлася по всій Британії.

Знаменитий Джо Девіс доклав зусиль для розвитку снукера. П'ятнадцятикратне чемпіон світу довго носив корону снукерного короля з 1927 по1940 рік. Йому навіть вдалося повернути титул в 1946 р Девіс займався активною пропагандою снукера, велику увагу приділяв майстерності підходу до даної гри. Ця людина розробляв тактику, навчав планування, щоб серія ударів була якомога краще.Понад п'ятдесят держав впали перед снукеру, однак найгарячішою любов'ю до гри загорілися саме англійці. Кращими майстрами кия визнані Дж. Вайт, Т. Гріффітс, Джон Хіггінс, С. Девіс, Н. Фоулдс, Р. О'Салліван і ін. На сьогодні кращим з кращих визнано Ст. Хендрі (Британія, 24 роки). Він відомий Королеві Єлизаветі Другій. Гравець отримав від неї високу нагороду - орден Королеви Вікторії.

Ще шістнадцятирічним Хендрі став професіоналом, а в 21 рік - вже чемпіоном світу. Надалі він не раз завойовував цей титул і брав призи на знаменитих турнірах.

Спочатку, призові фонди були не дуже завидними. Наприклад, Девіс в 1927 р став володарем всього лише 6 ф. 10 шилл. Гонорари сучасних переможців незрівнянно вище. 4,5 мил. фунтів - такою була призовий фонд в 2000 р на чемпіонаті світу, а головний приз 240 тис. ф. дістався Марку Вільямсу.

Снукер став ще більш популярний, коли з'явилося кольорове телебачення. Чемпіонати в рамках WSA стали транслювати в спортивних програмах, а з 1970-х рр вони отримали найвищий рейтинг. ТВ Британії відводить снукеру щорічно до 300 ч. В даному випадку більярд обійшов футбол!

Ігровий сезон складається з 12 серйозних турнірів. Зал зазвичай вміщує 3000 зрителей, інші кілька мільйонів стежать за грою по TV. Снукер блискавкою пролетів шлях від несерйозною забави до виду спорту із завидною масовістю і міжнародним статусом. Україна так само була підкорена цією чудовою грою.
Вам може бути цікаво

Всі статті про більярд

Tweeten Billiards Professional Artбильярт Altenberg Kamui BCA Aramith Simonis Tiger Norditalia
 
Одеса •  Київ