Карром - індійський більярд | «БІЛЬЯРД СЕРВІС»
| ru

БИЛЬЯРДЫ И АКСЕССУАРЫ

ПРОДАЖА И СЕРВИС


Карром - індійський більярд

Карром, більярд

Хто не любить більярд? Напевно, лише той, хто ніколи не пробував в нього грати. До того ж, в світі існує безліч ігор, схожих чимось на більярд. Наприклад, індійським варіантом більярду вважають карром. Не дивуйтеся, якщо ця назва чуєте вперше.

Каром це гра популярна в Індії та Непалі і, як стверджують багато джерел, своєю появою зобов'язана саме індійцям. У країні, населеній цим великим народом, знаходиться і Міжнародна федерація каррома.

Втім, існує думка, що до створення вищезгаданого прототипу більярду причетні британці. Як би там не було, а схожі ігрові заняття існують у багатьох країнах, маючи певні відмінності. Наприклад, в Данії подібна гра носить назву боб, в Фіджі - вінди-вінди, в Північній Америці - крокінол, а російський «побратим» - «Чапаєв».

Поширена думка, що карром - це суміш індійського більярду та англійської Шаффлборд. Тим не менше, гра має свої характерні особливості і правила. Найцікавіше: на відміну від більярду в карроме немає куль і кия, а ігрова поверхня значно менше за розміром і складається з невеликої дошки.

Устаткування для захоплюючого заняття і «закони каррома»

Карром, більярдУ карром грають на квадратній дошці з бортиками. Найчастіше ігрова поверхня виготовляється з фанери, а ось бортики - обов'язково з породи твердого дерева. Досить часто використовується рожеве дерево. Стандартна площа ігрового поля становить 72 см. Воно повинно бути виключно рівним і гладким.

У кожному з кутів дошки є луза з сіткою з бавовни, куди і необхідно закинути фішки - карромени. Робиться це клацанням пальців по пластиковій бите - стікери. Стікер вдаряє карромени і просуває їх до лузі в один з чотирьох кутів. Фінал гри дуже нагадує класичний більярд. Перемагає той, хто більше фішок зажене в лузи.

Традиційно карромени використовуються в двох кольорах - чорному і білому, і позначають одиночних суперників або команди.

Карром також відрізняється від більярду наявністю «королеви». Це - найвеличніша в грі фішка. Виконується вона в червоному або рожевому кольорі. Королівська фішка знаходиться в центрі поля.

Як свідчать правила Міжнародної федерації, «закони каррома», гравець, який вибиває з гри королеву, отримує 5 додаткових королівських очка до загального рахунку. Але право вивести королеву з гри учасник каррома отримує лише після того, коли всі його звичайні карромени вже будуть змушені покинути ігрове поле.

В офіційних турнірах за індійським більярду ні в якому разі не можна використовувати металеві біти, або виготовлені зі слонової кістки.

Відео гри світового чемпіонату з каррі 2014 року
Вам може бути цікаво

Всі статті про більярд

Tweeten Billiards Professional Artбильярт Altenberg Kamui BCA Aramith Simonis Tiger Norditalia
 
Одеса •  Київ
Создание сайта
Одесса, BARBART