З чого виготовляють кулі для більярда? | «БІЛЬЯРД СЕРВІС»
| ru

БИЛЬЯРДЫ И АКСЕССУАРЫ

ПРОДАЖА И СЕРВИС


З чого виготовляють кулі для більярда?Будь-яка гра вдосконалюється якщо не століттями, то принаймні десятиліттями. Це саме можна сказати і до більярду. Жоден дослідник не може сказати з точністю, коли з'явилася ця гра. Але зате з упевненістю можна сказати, з чого виготовлялися і сьогодні виготовляються кулі для більярда .

Кулі для більярду: історія виготовлення

Деякі дослідники припускають, що більярд був винайдений в Азії ще кілька тисячоліть тому. Але правила гри були зовсім інші. Так це чи ні - точних доказів цього немає. Але зате збереглися свідчення про те, що раніше кулі для подібної гри робили з дерева і каменю. А коли було освоєно ливарне виробництво, то з'явилися металеві кулі. Але вони були занадто важкі і ними було незручно грати. І тільки в XV столітті з'явилися кулі зі слонової кістки. У 1469 році був виготовлений перший більярдний стіл, і кулі для нього були вирізані з бивнів слона.Для цих цілей краще всього підходили бивні НЕ африканських, а індійських слонів. Вони були довші, тому виходило більше куль. Виявилося, що з бивнів двох індійських слонів міг вийти повний комплект куль для одного більярдного столу. Кращі кулі виходили не з слонів, а саме з слоних, тому що канал, де проходив нерв, знаходився прямо по центру бивня. І завдяки цьому кулі виходили ідеально Центрованим. Використовувалися і бивні слонів, але тільки для куль другого сорту. На них тренувалися грати новачки.

Пошук матеріалу для куль

Вже до XIX сторіччя гра в більярд стала настільки популярною в Європі, що виникла проблема з виготовленням куль. На таких трьох знаменитих фабриках як Шульца, Фрейберга і Ерікалова за рік випускалося до 100 000 більярдних столів . І скільки куль для них було потрібно? Уже не вистачало для цього слонів. Тому виникла гостра необхідність в іншому матеріалі для виготовлення куль. Одна американська компанія під назвою «Філа енд Коллендер» навіть запропонувала приз в 10 тисяч доларів тому, хто придумає, з чого їх можна зробити. До цього процесу підключилися і вчені-хіміки.При змішуванні колоїду з камфорою у Джона Хайата вийшов твердий пластик, який стали називати целулоїдом. З нього почали виготовляти кулі. Це був вихід зі скрутного становища, якби не одне «але» ... Вся справа в тому, що під час гри в більярд іноді такі кулі тріскалися. Адже деякі гравці намагалися бити по ним києм з силою. Можливо, хтось не хотів розлучатися з налагодженим бізнесом, тому з'явилися чутки, що такі кулі просто вибухають. І їх перестали купувати. Але потім була винайдена фенолформальдегидная смола. Для виготовлення куль брали форми і заливали в них цю смолу. При цьому не використовувалося тиск. Така технологія була дуже простою, і в той же час недорогий.

Сучасні більярдні кулі

Сьогодні велика частина якісних куль для більярду виготовляються з фенолоальдегідного пластика бельгійською компанією Saluc. Як виявилося, вони вільно витримують до 400 тисяч ударів києм. Але ними можуть грати тільки професіонали. Адже такі кулі рухаються по сукна як по льоду. Тому для любителів випускаються кулі з поліестеру. Вони рухаються по столу не так швидко, як ті, які виготовлені з фенолоальдегідного пластика, і можна простежити за траєкторією їхнього руху.

Але і цей матеріал має свої недоліки. У кулях, зроблених з поліестеру, з часом з'являються вм'ятини. Особливо це стосується так званого «битка», по якому доводиться бити з більшою силою, щоб розбити піраміду. До того ж поліестер має більшу вагу. Та й відскік куль, які зроблені з цього матеріалу, значно менший.


Вам може бути цікаво

Всі статті про більярд

Tweeten Billiards Professional Artбильярт Altenberg Kamui BCA Aramith Simonis Tiger Norditalia
 
Одеса •  Київ
Создание сайта
Одесса, BARBART