Види більярду | «БІЛЬЯРД СЕРВІС»
| ru

БИЛЬЯРДЫ И АКСЕССУАРЫ

ПРОДАЖА И СЕРВИС


Види більярду

Всі види більярду

Існує чотири основні види більярду - снукер, піраміда (російський більярд), пул (американський більярд) і карамболь (французький більярд). більярду.

Види більярду

Що спільного у всіх різновидів більярду

Всі різновиди більярду мають дуже багато відмінностей, тому, напевно, простіше сказати, що у них спільного. Усі ці ігри відбуваються на більярдному столі. Суть гри завжди удари по кулях за допомогою поздовжнього руху більярдного кия. Але якщо в лузному більярді метою цих ударів, так чи інакше, є забивання куль у лузи, то в безлузному - комбінації з потраплянням кулею по кулі з відскоками від бортів. Як правило грає два гравці, які є суперниками. Також для деяких видів гри на більярді, є варіанти командної участі.

Різновиди більярду

Види більярду - відмінності

Тепер перейдемо до основних відмінностей. Є лузний та безлузний більярд. У лузного більярду столи мають по кутах і посередині широкого борту отвори (всього шість), які називаються лузи і використовуються для забивання в них куль, у безлузного, до якого відноситься карамболь і його різновиди, луз немає.

Основні види лузного більярду це пул, снукер та піраміда. Вони відрізняються розмірами столів, його розміткою, переважними розмірами кия, розмірами луз та розмірами та вагою куль та правилами. Також до лузного більярду можна віднести англійський більярд, в якому використовується стіл від снукера, але сама гра має елементи карамболя, включаючи кількість куль.

Слід зазначити, що за довгу історію більярду виникло дуже багато його різновидів і часом складно зрозуміти чи є якийсь вид гри окремим видом чи варіантом уже відомого. Кожен різновид більярду має цілу низку модифікацій і варіантів з різними правилами.

Як відрізнити види більярду

Так само слід сказати, що чисто зовні відрізнити вид гри можна за двома ознаками - наявності луз та виду куль. Якщо луз немає і на столі три кулі – то це карамболь та його різновиди, якщо є – то тоді треба дивитися на кулі. Якщо всі кульки білі з червоним або жовтим битком - це піраміда, якщо кулі кольорові (більше червоних) і без номерів - це снукер, якщо кольорові з номерами і частина зі смужками, то це пул.

Немає сенсу докладно розглядати кожну гру зупинимося лише на деяких їх особливостях та варіантах.

Карамболь або більярд без луз

Іноді карамболь називають французький більярд. Він досить популярний як у Франції, Італії, середземноморських країнах, Японії, Індонезії та країнах Південної Америки. На столі для карамболю немає луз.

Вигляд більярду карамболь

Карамболь це різновид більярду з трьома кулями. Два білих, один червоний або білий, жовтий та червоний. Зазвичай використовується більярдний стіл 10 футів (2,84×1,42м). Очки нараховуються за торкання битком прицільної кулі або куль у комбінації з відскоками від бортів.

Розрізняють - однобортний, трибортний (зіткнення від трьох бортів), карамболь з фішками (або кегельний) та артистичний карамболь. Складність та краса гри визначається технікою ударів, коли биток спочатку повинен торкнутися борту (бортів) і потім прицільної кулі. Назва гри походить від техніки удару, але не слід плутати гру карамболь з однойменним видом удару, наприклад, у російському більярді. Загалом гра захоплює геометричною красою відскоків, хоч і маловаріативна у плані ударів, але технічно досить складна у виконанні.

Ще за темою: Карамболь у більярді, що це?

Снукер

Снукер зараз вважається одним із найпопулярніших та видовищних видів більярду. Є відомості, що гра була вигадана в Індії в 1875 році. Зараз снукер поширений у всьому світі, особливо він популярний у Європі та Китаї. Снукер має кілька різновидів - британський, американський, бразильський снукер і т.д.

Вигляд більярду снукер

У турнірах використовують столи 12 футів. Снукер - це вид більярду з лузами. На початку партії на столі у вигляді піраміди знаходяться 15 червоних куль, покладених у піраміду, 6 куль різних кольорів та білий биток. Очки нараховуються за почергове забивання червоних та кольорових куль у лузи. За помилки хід переходить супернику. Снукер є інтелектуальною грою т.к. кулі грають у певній послідовності, то важливо не тільки забити кулю, а й отримати після цього гарну позицію на наступний удар.

Снукер вважається грою серій - хід переходить до суперника після помилки і відповідно, треба вибудувати свої ходи так, щоб забивати більярдні кулі і отримувати вдалі "виходи" (позиція битка після удару) на наступний удар і так на всю серію ударів, щоб набрати максимальну кількість очок без переходу. Снукер вважається однією з найскладніших більярдних ігор через необхідність прораховувати свої дії далеко вперед визначаючи ланцюжок ударів і "виходи" куль після них, що ріднить його з шахами.

Ще на тему:
Компанія BBC та секрет популярності снукера
Снукер для джентльменів!

Піраміда або російський більярд

Цей вид більярду сформувався в Російській імперії і зараз різновиди російського більярду поширені в країнах колишнього СРСР, Фінляндії, Польщі, Монголії, Греції, Швеції та інших країнах.

Вигляд більярду карамболь

Турнірні розміри для піраміди столу 12 футів (350 x 175см). Але можна використовувати для гри столи від 8 і навіть 6 фунтів. У столів для російського більярду мінімальна різниця між розміром лузи і діаметром кулі, щоб навички хорошої прицільності ударів від гравця. У грі використовуються 16 куль, 15 пронумерованих та один биток іншого кольору.

Види російського більярду включають близько чотирьох десятків варіантів із різними правилами гри. Традиційні різновиди російського більярду — «російська» (класична), «московська» (вона ж сибірська, комбінована), «невська» (динамічна) піраміди та «американка» (вільна піраміда). Не слід плутати "американку" з американським більярдом (пул) - це різні ігри. Американка досить популярна через простоту гри та легкість правил. Піраміда вважається складною в плані забивання куль через "вузькі" луз, але програє снукер в інтелектуальному плані т.к. тут немає інших цілей, крім як забивати кулі.

Пул або американський більярд

Досить проста, через розміри столу та ширину луз, але з цієї ж причини досить динамічна гра. Через легкість у нього часто грають по всьому світу, у більярдних, а також у кафе, барах та інших закладах для розваги відвідувачів.

Види більярду

Часто пул називають також американський більярд чи американський пул. Для пулу використовується зазвичай невеликий стіл - 9 футів (1,27-2,54 м).

На столі на початку партії знаходиться 15 кольорових куль та биток. Кольорові кулі пронумеровані і частина мають кольорову смугу по периметру. Як і в інших різновидах більярду є багато видів гри в пул, але основні Пул-8, Блекбол, Пул-9. Вважається, що пул відносно проста гра, але легкість забивання куль компенсується необхідністю забивати їх у певній послідовності та строгістю правил.

Англійський більярд

Часто англійський більярд плутають зі снукером, але це різні види більярду. Англійський більярд зародився на початку 19 століття і довгий час був найпоширенішим видом більярду у Британській імперії. Він і зараз залишається дуже популярним у Великій Британії поруч із снукером та іншими видами більярду.

Види більярду

Сильні школи англійського більярду є і в Індії, і в Новій Зеландії.

Цей вид більярду включає елементи більярду з лузами і карамболем. Для гри використовують стіл для снукера. Як і в карамболі використовуються три кулі, одна з яких червона. Окуляри набираються за рахунок серії ударів. У разі помилки за порушення правил нараховується штраф і перехід переходить супернику. На відміну від снукера, довжина серії в англійському більярді не має обмеження.

Особливості видів більярду

Усі види гри у більярд мають свої особливості. У пулі і снукері є послідовність забивання куль, а значить необхідність її продумувати і контролювати вихід битка. У снукері і карамболі є серії ударів, що дозволяє набирати максимальну кількість ударів без його переходу до суперника. Карамболь є технічно складним, але має мало варіантів ударів. У піраміді дуже важлива точність та техніка забивання куль.

Види більярду

Ну і наприкінці давайте відповімо на кілька поширених питань про види більярду.

Який найпопулярніший вид більярду?

Найпопулярнішим видом більярду вважається снукер. Можливо, це пов'язано з його комерціалізацією, а також з тим, що гра вимагає не тільки техніки, але й уміння продумувати всю стратегію гри, що робить снукер захоплюючим і захоплюючим видовищем.

Який вид більярду найпростіший?

Традиційно вважається, що в російському більярді найпростіший вид це "американка", а серед усіх видів більярду в цілому, вважається, що пул досить легка гра. Якщо ви плануєте почати грати в більярд, то краще придивитися до цих двох видів більярду.

Який найскладніший вид більярду?

Якщо говорити про складність загалом, то снукер. Його складність обумовлена великим столом, маленькими кулями, особливою конструкцією луз, послідовністю забивання, продумуванням серій ударів і "виходів" битка.КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ:
Чим відрізняються більярдні столи для пулу, снукера, піраміди та карамболю?
Скільки куль у більярді?
Як називається більярд без луз
Вам може бути цікаво

Всі статті про більярд

Tweeten Billiards Professional Artбильярт Altenberg Kamui BCA Aramith Simonis Tiger Norditalia
 
Одеса •  Київ
Создание сайта
Одесса, BARBART