Спірний випадок з Маяковським на більярді | «БІЛЬЯРД СЕРВІС»
| ru

БИЛЬЯРДЫ И АКСЕССУАРЫ

ПРОДАЖА И СЕРВИС


Спірний випадок з Маяковським на більярді«Великий пролетарський поет» був надзвичайно емоційним людиною. Чи то грузинські корені тому причиною, чи то своєрідність характеру - але він, як ніхто, з усією пристрастю занурювався в той об'єкт, який викликав у нього інтерес. Якщо це любов - то не банальний роман, а всепоглинаюче почуття, розриває душу. Якщо поезія - то скажений ритм і виривається назовні крик.

Азартних ігор Маяковський віддавався самозабутньо. Рулетка і більярд були для нього віддушиною від життєвих і професійних негараздів. Поет ніколи не грав на «інтерес», а й грошовий виграш не був для нього самоціллю.

Але бути першим у всьому, в тому числі і за ігровим столом - це було незламним бажанням Маяковського. «Хто сьогодні буде моєю жертвою?» - з цими словами поет заходив в більярдну.

Гру на більярді Маяковський освоїв віртуозно і славився в Москві одним з найсильніших гравців. Початок партії поет обставляв неспішними приготуваннями - ретельно вибирав важкий і прямий кий, уважно оглядаючи і зважуючи на руці не одну палицю. Так само педантично поет вибирав з коробки шматок крейди, змащував суглоби пальців і кий. Навіть розстановку більярдних куль поет любив проводити власноруч - це було для нього частиною майбутнього театральної вистави під назвою «Партія на більярді».Одного разу театральність і темперамент мало не стали причиною програшу Маяковського. Він частенько грав з колегою по творчому цеху - поетом Йосипом Уткіним, якому по-дитячому заздрив через безліч любовних перемог і сильної грі на більярді.

Партія в «російську піраміду» підходила до кінця. На столі - останній шар, який Уткін майстерно спрямовує в лузу. Здавалося б, підсумок партії вирішено, перемога за Уткіним. Але куля не падає в лузу, а застряє на краю. Маяковський торжествує: «Подібні кулі я кладу, не дивлячись, і з закритими очима! Перешкодити мені може тільки зламаний кий або моя смерть від інфаркту! »

Знову традиційна неспішна Помелков кия, переможний підхід до столу ... Маяковський всією вагою різко навалюється на стіл, смакуючи крученим ударом дістати перемогу. Але тут більярдний стіл не витримав ваги поета і злегка гойднувся. Куля, не дочекавшись торкання битка, ковзнув в лузу! За ним в лузу падає і сам биток.

Уткін розреготався: «Так-то, Володимире Володимировичу! З вас «п'ят!». П'ятиочковий штраф Маяковський намагався опротестувати, але ситуація насправді склалася спірна. Кому присудити перемогу - Уткину або Маковського? В якості арбітра виступив старенький маркер, який відслужив в більярді більше 55 років. Той розсудив: «Якби« свій »впав в лузу разом з« чужим », тоді був би штраф-п'ят. А такий випадок за мою практику зустрівся вперше ... »

В результаті маркер прийняв рішення - «чужий» кулю треба поставити на третю точку, а «свій» - на будь-яку точку «дому». І удар повинен бути за противником. Однак в такому положенні виграш противника був вирішений наперед, тому для «рівноваги» сил вирішено було кожному з гравців відігратися по одному разу. Уткін і Маяковський погодилися з рішенням досвідченого маркера і, виставивши кулі на потрібні позиції, продовжили гру. Переміг все-таки Маяковський!
Вам може бути цікаво

Всі статті про більярд

Tweeten Billiards Professional Artбильярт Altenberg Kamui BCA Aramith Simonis Tiger Norditalia
 
Одеса •  Київ
Создание сайта
Одесса, BARBART