Як вибрати більярдні кулі? | «БІЛЬЯРД СЕРВІС»
| ru

БИЛЬЯРДЫ И АКСЕССУАРЫ

ПРОДАЖА И СЕРВИС


Як вибрати більярдні кулі?

 вибрати більярдні кулі

Будь-яка людина, добре знайомий з геометрією, скаже, що куля має ідеальну форму. А якщо поглянути на це питання з точки зору бильярдиста, то виникає кілька моментів. І саме про те, як правильно підібрати кулі для більярда і які нюанси слід приймати до уваги при покупці, піде мова в цій статті.

Вибір більярдних куль: загальні принципи

Куля вважається ідеальним для гри, якщо поєднує в собі такі важливі характеристики, як гладкість, баланс і точно вивірений вага. Хоча до цих якостей сміливо можна додати ще міцність і довговічність.

Зараз на ринку представлений досить широкий спектр цих виробів, але найбільш популярними виробниками вважається бельгійська торгова марка Aramith, а також різні компанії з Таїланду і Китаю. Порівняємо кулі, випущені цими виробниками за основними показниками, які важливі для більярдних куль.

Вага куль

Саме правильний вага кулі є основним для кулі параметром, на який слід звертати увагу при виборі. Тут важливий такий показник, як співвідношення маси кия до маси кулі. Оптимальні значення таких співвідношень:

  • Для пулу - від 3,1 до 3,5;
  • Для більярду російського - від 2,3 до 2,8.

Тепер розглянемо середня вага кия для гри. Оптимальними є такі значення:

  • Російський більярд - це 700 ± 10г;
  • Пул - це 570 ± 20г.

Кулі Aramith (бельгійські) вироблені з фенолоальдегідной смоли і мають вагу 280-290 грам. Після легких підрахунків ви переконаєтеся, що їх вага повністю відповідає наведеним вище оптимальним співвідношенням. Особливою популярністю користуються більярдні кулі Aramith Super Pro (професійна серія) і Aramith Premier (трохи дешевше, але повністю відповідають всім вимозі ям за якістю).

Тайванські і китайські виробники більярдних куль використовують для виготовлення полімери (досить щільні), і вага їх сягає 340 грам. У інтервал оптимальних співвідношень таку кулю не вкладається, що гарантовано позначиться, як на точності і контролі над кулею, так і на якості виконання гвинта.

Куля для більярду: вимоги до якості поверхні і центру тяжіння

Для хорошої гри, контролю напрямку і швидкості удару і відскоку дуже важливо, щоб куля була добре відцентровано і збалансований, а також мав постійні показники щільності та рівноваги. Поверхня кулі повинна бути гладкою, що забезпечить постійне зчеплення з більярдним сукном (це дуже важливо при виконанні гвинтів). Крім того, шорстка поверхня сприяє швидкому зношування сукна на столі.

За цим показником безумовними лідерами є кулі Aramith, оскільки матеріал, з якого їх виготовляють (фенолоальдегідная смола), не має порожнеч усередині виробів, забезпечує ідеальний баланс, а також більш гладку поверхню куль.

Довговічність куль

За цим показником всі фахівці однозначні в думці, що кулі Aramith довговічніше аналогів (китайських і тайваньських) більше, ніж в 10 разів, оскільки фенолоальдегідная смола набагато міцніші, ніж полімери.

На закінчення хотілося б відзначити, що, хоча бельгійські кулі і має значно більшу ціну, ніж вироби тайванського і китайського виробництва, але різниця ця цілком можна пояснити і повністю компенсується за рахунок якості.
Вам може бути цікаво

Всі статті про більярд

Tweeten Billiards Professional Artбильярт Altenberg Kamui BCA Aramith Simonis Tiger Norditalia
 
Одеса •  Київ