Як через більярд можна програти в президентських перегонах? | «БІЛЬЯРД СЕРВІС»
| ru

БИЛЬЯРДЫ И АКСЕССУАРЫ

ПРОДАЖА И СЕРВИС


Як через більярд можна програти в президентських перегонах?

В історії виникнення такого захоплення як більярд багато таємниць і загадок. Якщо подивитися на європейський континент, то більярд тут довго був заборонений як морально розкладницьке розвага. На початку XV століття у Франції він був під забороною не тільки церкви, а й короля. Але вже в 1470 році більярдний стіл стояв у палаці короля Людовика XI. Що ж стосується Америки, то тут ситуація склалася зовсім інша.Вся справа в тому, що виникнення США і піднесення євангелізму якраз збіглися за часом. Тому в Вірджинії, яка грала ключову роль в кінці XVIII і початку XIX століття, а також в деяких інших штатах було заборонено грати в більярд. Законом таке захоплення прирівнювалося до гри на скачках і за нього загрожувало навіть тюремне ув'язнення терміном до 2 років. Але 3-й американський президент Томас Джефферсон нічого не міг вдіяти зі своєю пристрастю, тому йому доводилося таємно грати в більярд. І щоб про це ніхто не дізнався, він більярдний стіл ховав у своїй резиденції, яка знаходилася саме в Вірджинії.

Але якщо з Томасом Джефферсоном через це не сталося жодної неприємності, так як ніхто його не спіймав за цим заняттям, то з Джоном Квінсі Адамсом, шостим президентом США, в 1825 році відбувся скандал. І все через його пристрасті до більярда.

Він вирішив поставити стіл не в своїй резиденції, а безпосередньо в Білому домі. Підставою такого вчинку було те, що треба було чимось розважати гостей. Встановлювався він «для вправ і розваги». Можливо, що і в цьому випадку нічого б не сталося, але ситуація з цим президентом склалася зовсім інша.

У 1824 році відбувалися президентські вибори, в яких брало участь 4 людини. На той момент в цих виборах брала участь лише Демократично-республіканська партія, адже Федералістичні партія вже була розпущена. Найбільше голосів було віддано Ендрю Джексону (99), а у Джона Квінсі Адамса їх виявилося всього 84. У інших двох учасників голосів виявилося ще менше. Але в підсумку виходило, що ні Джонсон, ні Адамс не набирали достатньої голосів, тому питання вибору президента повинна була вирішувати Палата Представників.

Одним з кандидатів в президенти був Генрі Клей. Він в жодному разі не міг виграти вибори, тому вирішив віддати свої голоси не тому претенденту, хто займав перше місце в списку, а Адамсу. Чому він так вчинив - це вже питання історії. Але завдяки цьому Адамс став президентом. Після цього фракція Джексона організувала Демократичну партію, а є тією фракцією, якою керували Адамс і Клей, створили Національну республіканську партію. Природно, що партія Джексона з будь-якого приводу критикувала Адамса. І як раз більярдний стіл став предметом найбільшої критики.

В руки прихильників Джексона потрапив список тих предметів, які призначалися для меблювання Білого дому. І серед усіх предметом був виявлений і більярдний стіл. Такий вчинок був гідний осуду. Тут ніхто не бажав слухати, що за грою в більярд французькі королі вирішували багато політичних справи. Що дозволялося королю, то було заборонено американському президенту.

Все почалося зі статей в газетах, в яких було написано, що гравці - це «Прожигаючи життя». Вони не тільки під час гри в більярд вживають багато спиртного і курять дорогі сигари, але грають на гроші. Адже хіба може брати участь в цьому американський президент, який живе на гроші платників податків? Виходить, що він витрачає гроші простих американців. Він не тільки використовує громадські кошти заради отримання задоволення, але виставляє напоказ аж надто аристократичні смаки. А таке пробачити не можна.

Евангелистские групи в Америці в той час мали великий вплив, тому, коли вони заявили, що більярдний стіл - це знаряддя Сатани, то багато американців це сприйняли як натяк на те, що і Адамс є його поплічником. Заради того щоб затаврувати Адамса, прихильники Джексона пішли навіть на обман. Хто міг перевірити, скільки насправді коштував більярдний стіл? Вони заявили, що не 50 доларів, а 500.І вже на наступних президентських виборах Адамс хоча і виставляв свою кандидатуру на наступний термін, перемога дісталася Джексону. У Адамса не було ніяких шансів виграти, і все завдяки більярдного столу. Наступні президенти боялися встановлювати його в Білому домі. Це вдалося зробити тільки Уліссу Гранту в 1869 році. Хіба міг хто сказати хоч слово проти генералу, і до того ж герою громадянської війни?
Вам може бути цікаво

Всі статті про більярд

Tweeten Billiards Professional Artбильярт Altenberg Kamui BCA Aramith Simonis Tiger Norditalia
 
Одеса •  Київ
Создание сайта
Одесса, BARBART