Більярдні кулі - що об'єднує слонів, моржів і кабанів! | «БІЛЬЯРД СЕРВІС»
| ru

БИЛЬЯРДЫ И АКСЕССУАРЫ

ПРОДАЖА И СЕРВИС


Більярдні кулі - що об'єднує слонів, моржів і кабанів!Колись більярдні кулі робили зі слонової кістки. Для одного набору куль потрібно було вбити двох дорослих слоних. До середини XIX століття виробники зрозуміли, що без синтетичних замінників їм не обійтися. Такі альтернативи, як кістки бегемотів, бивні моржів, зуби кашалотів, ікла диких кабанів, а також копалини бивні мамонтів не могли задовольнити вимоги до якості і зростаючий попит.

Кістяні кулі були довговічними, міцними, пружними, але в той же час вони не могли похвалитися стабільністю ваги, розміру і балансу.

Всі пам'ятають епізод з фільму "Невловимі месники" де під час гри вибухають більярдні кулі, але мало хто знає, що у цього сюжету є своя передісторія. У 1863 році фірма «Філанд енд Коллендер» запропонувала $ 10 000 тому, хто придумає матеріал-замінник для виробництва більярдних куль. Через 30 років Джон Хайет з Іллінойсу придумав спосіб, який влаштував виробника.Як замінник слонової кістки винахідник нітрат целюлози в який додавав камфору. Цей матеріал легко фарбувався в колір близький до натурального. Такі кулі непогано продавалися поки хтось з конкурентів не розпустив чутки, що вони вибухають під час гри. Насправді це було неправдою - іноді лопалася їх верхня оболонка від сильного удару, але чуток повірили і попит на ці кулі впав.

З розвитком хімії почали виробляти кулі зі смоли і пластмас. Від якості куль, їх гладкості, рівності залежить і якість гри, тому їм необхідний відповідний догляд.

У наш час велику частину якісних більярдних куль, використовуваних в світі, виробляє бельгійська фірма Salus, якій належить відомий всім бренд більярдних куль Aramith . Підприємство було засноване в 1923 році в маленькому селі Каленель, між бельгійським Монсом і французьким Ліллем. До 1950-х років фірма спеціалізувалася на хімії в шкіряному виробництві, але з часом повністю переорієнтувалася на виробництво для більярду.

Неприпустимі навіть найменші подряпини, вм'ятини і навіть нальоти пилу. Для зберігання необхідні спеціальні дерев'яні коробки, куди їх складають по закінченню гри. Будь-ящик відповідного розміру для таких цілей не підійде, адже дно і стінки повинні бути оброблені фетром або сукном.

Зберігати ящик разом з утримуємо треба в таких умовах, де виключено потрапляння прямих сонячних променів і виключена ймовірність температурних перепадів. Якщо не дотримуватися цих простих рекомендацій, то на кулях з'являться тріщини, вони покриються подряпинами, що призведе до втрати цінних ігрових якостей. А використання пошкоджених куль загрожує псуванням сукна на столі.Також треба пам'ятати про дотримання температурного режиму: температура повітря в більярдній - 14-25 градусів, а вологість на рівні 60%. Якщо в приміщенні встановлено кондиціонер або камін, то знадобиться додаткове зволоження. Чи можна пошкодити куля? Безумовно, так, і це зазвичай трапляється під час падіння на підлогу, при ударах об металеві деталі луз.

Лузи виготовлені з металу, але їх поверхня покрита гумою і шкірою. Але трапляється, що захисне покриття лузи зміщується, і в цьому випадку необхідно викликати майстра для усунення проблеми. Якщо цього не зробити, то кулі швидко прийдуть в непридатність.

Що робити з пошкодженим кулею? Його треба замінити, в іншому випадку він зашкодить інші. Обов'язково треба використовувати спеціальні засоби для чищення.

Виробники пропонують наступні види доглядають коштів:

  • поліролі (допомагають зберегти гладкість поверхні);
  • відновники куль (видаляють затерті плями і забруднення);
  • засіб для чищення куль.

Що стосується виробників засобів по догляду за більярдними кулями, то краще вибирати ті, що рекомендує виробник куль. Якщо під рукою не виявилося спеціальних очищувачів і полиролей , то допустимо використання підручних засобів. Видалити забруднення допоможе змочена в спирті м'яка серветка.

Зберегти гладкість поверхні допоможе протирання кислим молоком або звичайною теплою водою. Не варто протирати кулі в рукавичках для більярду. Добре б мати в своєму арсеналі машинку для полірування куль. Правильний і своєчасний догляд - запорука якісної гри.Поради щодо купівлі більярдного кия
Тестування більярдного кия
Інші цікаві і корисні статті з більярду

Вам може бути цікаво

Всі статті про більярд

Tweeten Billiards Professional Artбильярт Altenberg Kamui BCA Aramith Simonis Tiger Norditalia
 
Одеса •  Київ
Создание сайта
Одесса, BARBART