Єгипетські кулі - предок більярду | «БІЛЬЯРД СЕРВІС»
| ru | EN

БИЛЬЯРДЫ И АКСЕССУАРЫ

ПРОДАЖА И СЕРВИС


Єгипетські кулі - предок більярду

 

Ігровий майданчик часів римського панування відкрили в Єгипті італійські археологи. В оазисі Фаюм, розташованому в 56 милях на південь від Каїра, єгиптологи з університетів Пізи, Трієста і Медіни розкрили кімнату, в якій проводилися змагання з гри, повних аналогів якої на сьогодні не існує. Єгиптологи припустили, що це був гібрид з більярду та боулінгу. Суть невідомої гри полягала в киданні кам'яних куль по спеціальних доріжках.

Майданчик була частиною житлового будинку, судячи по габаритах знахідки, що належав заможній людині. Пизанский єгиптолог Едда Бресціані розповіла, що спочатку була відкрита велика кімната з підлогою, викладеним вапняковими плитами. На підлозі вчені помітили розмітку доріжки і два кам'яні кулі. Доріжка, довжиною близько 4-х метрів і шириною в 20 см була втоплена нижче рівня підлоги на 9 см. У центрі ігрового поля виявилося квадратний отвір зі стороною в 11 см, під яким була зарита наповнена дрібним піском теракотова ваза.

Єгиптологи приблизно відновили правила стародавньої гри. На думку Бресціані, грати могли двоє людей, які кидали одночасно кулі різних розмірів. Одна з куль точно відповідав габаритам центральної лунки, а друга була помітно більше. Граючий маленькою кулею намагався потрапити в лузу, той що грав великою повинен був стати цьому на заваді. Влучивши у лузу кулю легко можна було витягти з вкопаної вази. Можливо, в процесі партії гравці могли змінюватися кулями, але перемоги все ж вважали за кількістю влучень маленького кульки.
Вам може бути цікаво

Всі статті про більярд

Tweeten Billiards Professional Artбильярт Altenberg Kamui BCA Aramith Simonis Tiger Norditalia
 
Одеса •  Київ
Создание сайта
Одесса, BARBART