Джон Карр - винахідник крейди для бильярду | «БІЛЬЯРД СЕРВІС»
| ru

БИЛЬЯРДЫ И АКСЕССУАРЫ

ПРОДАЖА И СЕРВИС


Джон Карр - винахідник крейди для бильярду

Історія створення крейди для більярду, просякнута авантюризмом і хитрими маркетинговими ходами властивими заповзятливому західному суспільству.

Першим винаходом для поліпшення результативності удару була наклейка, втілена в життя французом Менго. Варто також відзначити що результат від неї був не такий довговічний як цього хотілося, а ось вже в поєднанні з крейдою, це було зовсім інша справа.

Використання наклейки змінило набір інструментів гравця: з'явилися гвинти, масі, інші кручені удари. Але самі по собі наклейки досить швидко стиралися, їх поверхня ставала гладкою і їх доводилося міняти. Тому хто грав в більярд постійно доводилося робити це чи не пару раз в день. Для продоенія терміну служби наклейки, її стали натирати крейдою. Мел не тільки захищав шкіру, але і покращував зчеплення наконечника кия з більярдною кулею, що дозволяло уникнути Кікс. Хто і коли став першим використовувати крейду - невідомо. Швидше за все, це сталося майже одночасно в багатьох місцях. Але найчастіше пальму першості віддають англійцю Джону (або Джеку) Карру.

Працюючи маркером у більярдній вищезгаданий Джон Карр мав прекрасну можливість для відточування навичок гри в більярд, ніж власне кажучи він і займався. У вільний від роботи час або ж після неї вони спільно з власником закладу придумували нові фінти і доводили їх виконання до досконалості, а крейда він був в більярдних завжди. Але потрібно віддати належне підприємливості Карра, граючи в більярд і красиво обігруючи своїх опонентів, вражаючи їх майстерністю виконання удару, він підносив це ні як навик, а як результат використання «чудо» крейди, який власне їм і продавав за досить пристойні гроші. Коробочки з "чудо-крейдою" Карр заправляв звичайним розсипних крейдою.

Проста арифметика, крейда Карру спочатку діставався даром тобто прибуток було 100%, завдяки чому Карр дуже швидко розбагатів. На так як сам був завзятим гравцем, правд йому більше до душі припали кістки, то так само швидко обріс боргами і неприємностями. В результаті вирішив спробувати своє щастя в Іспанії, але і там його тріумф був вельми сумнівний і недовгий. Повернувшись на батьківщину Джон Карр практично в злиднях закінчив своє існування. Але заради справедливості варто відзначити, що все-таки завдяки цьому заповзятливому, але не фартовому людині, крейда набув поширення по обидві сторони океану.

І все-таки це не той крейда, до якого всі звикли і користуються повсюдно в даний час. Мел який ми всі знаємо, набув поширення завдяки зовсім іншим заповзятливим панам, через майже сто років після тріумфальної оферти Карра. Його привіз в Чикаго Вільям А. Спінкс з Франції і віддав на експертизу Вільяму Хоскінс. Після уточнення складу у властивій американцям манері ці два товариші запатентували свій винахід і вже крейда в якому немає ні грама мела (кварц і Алокс) отримав своє широке поширення серед гравців в більярд.
Вам може бути цікаво

Всі статті про більярд

Tweeten Billiards Professional Artбильярт Altenberg Kamui BCA Aramith Simonis Tiger Norditalia
 
Одеса •  Київ