Час і більярд! | «БІЛЬЯРД СЕРВІС»
| ru

БИЛЬЯРДЫ И АКСЕССУАРЫ

ПРОДАЖА И СЕРВИС


Час і більярд!

Необхідно відразу обмовитися - точно встановленої "батьківщини більярду" не існує. З простої причини - свого роду "протобільярд" з'являвся совершеннно незалежно в різних куточках планети. Але якщо сучасний бейсбол дуже схожий середньовічну гру в м'яч, то сучасний більярд на більш ранні гри - м'яко кажучи, не дуже.

Перша відома історикам гра, яку можна назвати спорідненої більярду, з'явилася не те в Азії десь між Китаєм і Індією, не те в Стародавній Греції. Але це не більше ніж припущення, одна з трактувань барельєфів. Що там на цих барельєфах зображено насправді - достовірно не доведено.

"Англійську" версію походження більярду можна вважати більш обгрунтованою. У ХV-ХVI століттях англійські селяни вже "ганяли кулі" палицями, правда поки ще по землі. Гра називалася рall-мall. Англійська версія непогано підтверджується лінгвістично - bal (куля), уеrd (палиця відповідної довжини).

Втім, з ними сперечаються французи. Що може дати любителям історії їжу для роздумів - можливо, це взагалі норманська забава, яка перекочувала спочатку в Нормандії, а потім, після нормандського завоювання, і на британські острови.

Перші письмові згадки про більярдному столі як такому з'являються за часів правління Людовика XI, втім, деякі вчені вважають, що більярдний стіл з'явився все-таки століттям пізніше, за часів Карла IX і навіть називають ім'я його винахідника - у Генріх Делінье.

Так чи інакше, в XVII-XVIII століттях саме у Франції з'являється все, що зараз асоціюється з більярдом. Стіл, обтягнутий сукном, довгий кий, кулі зі слонової кістки (до слова, на той момент предмет статусний), сітки для луз. З'являються нові ігри, зокрема, в Європі стає дуже популярний карамболь (більярд без луз, очевидно французьке винахід).

Петро I, як відомо, з Європи в Російську імперію багато чого "привіз". Крім картоплі, суднобудування і бритв, привіз і більярд. Але прижилася і отримала широке розповсюдження гра серед російської аристократії трохи пізніше - при імператриці Єлизавети Петрівни, яка, подейкують, і сама грала.

У столітті XIX гра стає популярна в США і перестає бути розвагою вищих кіл суспільства. З появою професійних турнірів починається нова більярдна ера.
Вам може бути цікаво

Всі статті про більярд

Tweeten Billiards Professional Artбильярт Altenberg Kamui BCA Aramith Simonis Tiger Norditalia
 
Одеса •  Київ
Создание сайта
Одесса, BARBART