Що таке «Пропих» у більярді? | «БІЛЬЯРД СЕРВІС»
| ru

БИЛЬЯРДЫ И АКСЕССУАРЫ

ПРОДАЖА И СЕРВИС


Що таке «Пропих» у більярді?

Класичне визначення свідчить: «Пропих» — такий удар, коли гравець штовхає прямим ударом биток вперед разом з іншою кулею, що стоять впритул і недалеко від лузи, і цим заштовхує (пропихає) кулю в лузу.

«Пропих» у бильярді - класичене визначення

Ще в 1947 р. В. І. Гофмейстер у своїй книзі "Більярдний спорт" (так, з двома "Л", тоді писалося це слово) у розділі "Правила різних ігор на більярді" так описував це явище: "Пропишка" - це такий удар, коли граючий проштовхує прямим довгим ударом вперед биток разом з іншим або іншими кулями, що стоять впритул один до одного поблизу лузи, і цим змушує впасти кулю в лузу".


a) неправильно б) правильно

Раніше ситуація з кількома кулями, що стояли впритул поблизу лузи біля борту, була частою, що було пов'язано з особливостями сукна і бортів - там часто утворювалася "колія". Зрозуміло, що не потрібно майстерності, щоб просто штовхнути кулі в лузу без жодного удару і такі варіанти не заохочувалися серед гравців. Але грати такі кулі дозволялося «в різання», тобто ударом з боку, при якому проекція кия проходить тільки через биток.

Надалі класичне поняття пропіху змінилося. Тепер ситуація не відноситься до заштовхування куль, що близько стоять, безпосередньо в лузу, але таким (пропихом) вважається удар коли а) кий стикається під час виконання удару з битком кілька разів (як би підштовхує/проштовхує його) або ж штовхає його як до, так і після зіткнення з прицільною кулею іншими словами відбувається одночасне торкання кия, битка і прицільного кулі.

«Пропих» - у пулі, снукері, піраміді

Навіть зараз все ще немає єдиного трактування пропиху. У пулі пропих пояснюється як поштовх, при якому супровід битка затягується невідповідно ударному-маховому руху руки. У російському більярді пропіх регламентується як затягування контакту наконечника кия з кулею-битком до його зіткнення з прицільною кулею. У правилах снукера можливий і той і інший варіант.

Міжнародні правила гри піраміда описують "пропих" наступним чином "Якщо при ударі контакт кия (наклейки) з битком затягується аж до зіткнення битка з прицільною кулею, після чого биток отримує рух вперед (слід за прицільною кулею), то такий удар кваліфікується як пропіх і карається штрафом."

«Пропих» - рекомендаціі

Якщо відстань між кулями (битком і прицільним) така мала, що при ударі неможливо уникнути одночасного потрійного контакту - "наклейка кия - биток - прицільна куля", слід бити тільки під кутом 45 градусів до лінії центрів, або прямо, але так, щоб биток слідом за завзяття не пройшов вперед (наприклад при ударі клапштосом).

Так як виконати прямий удар без "пропіху" нереально навіть для майстрів більярдної гри якщо відстань між кулями менше 2-4мм, тобто сенс дотримуватися наступних рекомендацій: при відстані менше 4 мм, удар виконується тільки під кутом 45 градусів (лінія кия по відношенню до лінії прицільна куля - биток), якщо ж відстань між кулями від 4мм до 25мм (менше боку звичайної крейди) слід бути уважним для уникнення "пропіху" і накладення штрафу.

Как выглядит пропих на не близко стоящих шарах

Как избежать двойного удара и пропиха?
Вам може бути цікаво

Всі статті про більярд

Tweeten Billiards Professional Artбильярт Altenberg Kamui BCA Aramith Simonis Tiger Norditalia
 
Одеса •  Київ
Создание сайта
Одесса, BARBART