Класики і більярд - Моцарт, Пушкін, Достоєвський, Марк Твен ... | «БІЛЬЯРД СЕРВІС»
| ru

БИЛЬЯРДЫ И АКСЕССУАРЫ

ПРОДАЖА И СЕРВИС


Класики і більярд - Моцарт, Пушкін, Достоєвський, Марк Твен ...

Класики і більярд

З часу свого створення більярд набув статусу інтелігентної і елітної гри, не втративши його до сих пір. Тож не дивно, що поганяти кулі любили знатні люди, представники царських і королівських сімей, ця гра надихала на творчість багатьох світових талантів.

Олександр Пушкін

Геніальний поет був великим шанувальником більярду. Удари кия відволікали поета від похмурих думок в дні самотності і нудьги. Природно, що цю пристрасть він передав і власноруч створеному персонажу - Євгенія Онєгіна.

Тупым кием вооруженный,
Он на бильярде в два шара
Играет с самого утра.

Власне, і сам поет, і його герой, Онєгін, вважали за краще більярд, а не популярні в той час азартні ігри. Сам Пушкін для гри користувався більярдним столом свого знаменитого предка - Абрама Петровича Ганнібала. Прадіду Пушкіна його подарував цар Петро Великий. Зберігшись і після смерті поета, стіл був знищений пожежею 1918 року. У «Євгенії Онєгіні» майстер російської поезії описав гру в більярд дуже яскраво, натхненно і образно.

Марк Твен

Класики і більярд

У числі активних більярдистів був також творець Тома Сойєра і Гекльберрі Фінна. Правда, у творчості він не відводив більярду значне місце, зате свою вільну життя заповнював цією грою. Пристрасть батька до більярду підтверджувала і дочка Твена Сюзі. При цьому, письменник залучав до гри і своїх друзів. Любителі більярду збиралася в будинку Твена щоп'ятниці. Компанія грала ночі безперервно, під акомпанемент анекдотів і гарячого скотча.

Моцарт

Класики і більярд

Знаменитий композитор настільки був захоплений більярдом, що міг за один вечір програти, катаючи кулі, гроші, зароблені за цілий концерт.

Володимир Маяковський

Класики і більярд

Автор «Хмари в штанях» вважався досить умілим більярдистом. Тим не менш, він як-то програв своєму суперникові, також відмінному гравцеві і літератору Василеві Борахвостову. Оскільки грошей у поета не було, він написав розписку, що розплатиться з майбутнього гонорару за свою статтю. Літературознавці та історики стверджують, що суперник не став стягувати з Маяковського борг. Але чи збереглася розписка, написана поетом, невідомо.

Іван Тургенєв

Ранкова партія в більярд обов'язково присутня в розпорядку дня письменника. Про це Іван Сергійович особисто згадував у листах до Поліни Віардо. А мати письменника, Варвара Петрівна, знаючи захоплення сина, наказала кріпаком умільцям виготовити стіл для більярду, який потім і розмістився в маєтку Тургенєва. Серед більярдних партнерів автора «Дворянського гнізда» були поет-лірик Афанасій Фет, поет і дипломат Федір Тютчев, видатний російський письменник Лев Толстой.

Класики і більярд

Лев Толстой

Хто в молодості не азартний? Автор «Війни і миру» свій юнацький азарт спрямовував в абсолютно мирне русло - в більярд. У його житті також був випадок, коли він, програвши супернику, змушений був позичати гроші під рукопис майбутньої повісті. Тисячу рублів Льву Миколайовичу позичив М. Н. Катков, відомий видавець, впливовий публіцист і літературний критик, редактор «Російського вісника». У цьому виданні і була згодом надрукована повість Толстого "Козаки".

Можливо, саме цей епізод спонукав Льва Миколайовича описати вплив більярдної пристрасті на людину в оповіданні «Записки маркера».

Великими шанувальниками більярдної гри були також Федір Достоєвський, Микола Гоголь, Олександр Островський і навіть автор рядків «є жінки в російських селищах».

Цей факт Микола Олексійович Некрасов висловив рядками:

З служби в більярдну
прямісінько йду,
Гру там не азартну,
а скромну веду ...

Не виключено, що більярд в житті багатьох класиків світової літератури і мистецтва зіграв зовсім скромну, а помітну роль. Може саме впливу цієї гри ми зобов'язані появі на світ геніальних творів в жанрі літератури, музики, образотворчого мистецтва.
Вам може бути цікаво

Всі статті про більярд

Tweeten Billiards Professional Artбильярт Altenberg Kamui BCA Aramith Simonis Tiger Norditalia
 
Одеса •  Київ
Создание сайта
Одесса, BARBART