Більярд як бізнес | «БІЛЬЯРД СЕРВІС»
| ru

БІЛЬЯРДИ І АКСЕССУАРИ

ПРОДАЖ І СЕРВІС


Більярд як бізнес

Більярд - це не просто захоплююча гра, яка може стати вашим хобі або спортом (дивлячись з якого боку до цього підійти), вміло організований більярдний клуб може стати прибутковим бізнесом. Зрозуміло, якщо у вас є відповідний початковий капітал - без попереднього підрахунку суму сказати проблематично, вона залежить від міста, в якому ви будете відкривати клуб, вартості орендної плати, району, в якому буде знаходиться приміщення - однак за попередніми підрахунками сума коливається в районі від 45 000 у.о. до 200 000 у.о.

Зрозуміло, в ці розрахунки не включається відкриття елітарних клубів зі спеціальними пропозиціями, які не можна знайти не тільки в аналогічних клубах міста, а й області (району країни або навіть в самій країні). В цілому верхню планку можна піднімати майже до нескінченності за рахунок використання дорогих матеріалів при обробці меблів, в інтер'єрі ітп. Тобто, розрахунок, як уже було сказано, був узятий усереднений і приблизний, з урахуванням бажаної економії коштів.

Термін окупності вкладених в більярдний клуб засобів різниться від 6 місяців до 2-3 років (плюс-мінус) в залежності від рівня цін запропонованих в ньому послуг і товарів і відвідуваності. На фактор відвідуваності, в свою чергу, може залежати від місцезнаходження клубу, відповідність «ціна - якість» і реклама. Остання умова важливо, однак варто розуміти, що не завжди принцип «чим більше витрати на рекламу - тим більше відвідувачів» виправдовує себе. У певній місцевості є граничне кількість відвідувачів, які зможуть в принципі виявитися вашими клієнтами і складається воно із загальної суми гравців в більярд в даному місті, до якої додається кількість їхніх знайомих (друзів) за вирахуванням певного постійного відсотка (тих, кому ваш заклад буде не по кишені, відсутніх, які хворіють на, захопленими конкурентами ітп). В принципі, володіючи більш-менш достовірної зведеною інформацією,можна обчислити потенційно максимальну кількість відвідувачів клубу в окремо взятому місті, проте вам настільки докладні розрахунки ні до чого: досить розуміти, що вкладати все більше і більше грошей в рекламу не має сенсу - вона приверне клієнтів, але утримати їх можна тільки атмосферою, якістю обслуговування і ексклюзивними послугами. Якщо у вас є необхідна сума, то можна приступати ... до пошуку потрібного приміщення.

Власне, зовсім не обов'язково, щоб клуб, а тим більше клуб більярдний знаходився саме в центрі. По-перше, у вас, швидше за все, будуть проблеми з паркуванням, по-друге, якщо ви плануєте відкрити комерційний клуб для гравців із середнім рівнем достатку, то чи є сенс переплачувати за оренду? А якщо ваш заклад буде відрізнятися ексклюзивністю послуг, що надаються, то клієнти приїдуть до вас і за місто. Таким чином, не так важливо місце розташування клубу, як зручність парковки і самого приміщення: розміри можуть бути будь-якими, в залежності від початкової капітальної суми і мети, але в центрі повинна знаходиться велика прямокутна майданчик. Практика показує, що саме така форма залу підходить найкраще для оптимального розміщення найбільшої кількості більярдних столів.

Перед тим, як ви почнете купувати обладнання , дуже важливо зрозуміти, що саме ви хочете відкрити. Елітний більярд-клуб для заможної прошарку відвідувачів має включати в себе дорогу кухню, надання ексклюзивних послуг за відповідними цінами. Більярдні столи, обладнання та сервіс має бути високої якості, проте в цілому клуб орієнтований на відпочинок. Гра - приємне доповнення, додаток, родзинка, якщо завгодно, клубу. Ви можете відкрити спортивне або напівспортивний заклад, куди будуть ходити переважно професійні гравці в більярд і приводити з собою учнів, роззяв і просто бажаючих повчитися. Акцент в подібного роду закладах робиться на якості професійного обладнання, наявності аксесуарів, в той же час кухні може і не бути, бару часто досить.

І, нарешті, найпоширеніший тип - комерційний клуб. Цей заклад, який буде орієнтований на широке коло відвідувачів з різного рівня доходами. Більярд тут розглядається не як ексклюзивна родзинка і не спорт, а саме гра, засіб проведення дозвілля. Якість кухні або дорогі послуги не мають значення, головне - зручність проходу між столами до барної стійки і зручності огляду більярдних столів з будь-якої точки за столиками. Гравці мимоволі розважають сидять.

З цінової точки зору останній варіант є більш дешевим, так як спортивний потребує спеціального дорогого обладнання, проте все залежить від наявності кухні і надання додаткових послуг (караоке, ігрових автоматів) в комерційному клубі.

Режим функціонування клубу: елітний та спортивний клуб має сенс зробити закритим або напівзакритих (для постійних відвідувачів та їхніх друзів, за спеціальними картками, поіменним): це гарантуватиме елітарність клубу для відвідувачів. У той же час вводити будь-які обмеження на відвідування для комерційного клубу безглуздо і шкідливо для отримання прибутку.

Планування клубу також повинна проводитися в залежності від загальної спрямованості: відвідувачам елітного клубу повинна надаватися можливість усамітнитися для гри або прийому їжі, в комерційних, як, втім, і спортивних клубах створюється єдина атмосфера.


Основні гри

Самі часто зустрічаються гри в різного роду закладах - це російська піраміда і, зрозуміло, пул. Столи, обладнані для снукера, зустрічаються дуже рідко, а карамболь можна зустріти практично тільки в спортивних клубах. Попит народжує пропозицію і навпаки.

А як бути з обладнанням?
Якщо ви не професійний гравець в більярд (і навіть якщо), то розбиратися в обладнанні зовсім не зобов'язані. Наприклад, піаніст частіше за все не налаштовує піаніно сам і вже тим більше не робить їх. Запросіть фахівця. Якщо ви вирішили купувати столи, наприклад, в однієї фірми, то інші аксесуари краще купувати у неї ж - тоді гарантія і подальше обслуговування буде поширюватися на всі. Вибирайте зарекомендувала себе фірму з ім'ям, яка не продаватиме столи з прогнилого дерева або ДСП. Пам'ятайте: до покупки - обладнання - біль фірми-виробника (або постачальника) і питання її репутації, після - вашої. Стіл - це безумовно не те, на чому коштувати економити. І ще: якісний стіл дешевше 1,5 доларів навіть при знижки коштувати не може.

Співвідношення столів для російської піраміди і пулу має варіюватися в залежності від загальної спрямованості клубу: в комерційному клубі столів для пулу - дві третини, в спортивному - порівну або з невеликою перевагою в бік російської піраміди, крім того, повинна бути парочка столів для екзотики типу американки або карамболя. В елітних клубах більшість столів - призначені для російської піраміди. Крім того, в спортивному клубі необхідний великий окремий стіл для змагань для кожного виду (або навіть декілька). Столи не повинні бути занадто маленькими - це веде до незручностей гри і низьку відвідуваність.

Столів повинно бути не менше 5, інакше говорити про «клубі» не має сенсу. Комплектація не повинна поступатися за якістю столів: кращими більярдними вважаються бельгійські, крім того, не варто забувати про наклейках, маркере, крейді, киї і Киевница. Крім того, до обладнання клубу варто також віднести контролюючі та охоронні системи, які безпосередньо до гри не мають ніякого відношення, проте без них не варто й починати.


Бар - скільки уваги приділяти?

Якщо вивчити статистику або просто походити по аналогічним закладам, то не важко буде помітити, що грає тільки частина відвідувачів більярдного клубу, більшість же (друзі, родичі, колеги, які прийшли за компанію) люблять просто посидіти і поспостерігати за грою з боку. Багато особливо в сезони проведення Олімпійських ігор або розігрування футбольних кубків люблять посидіти біля барної стійки, дивлячись на матчі по телевізорах.

Згодом створюється додатковий контингент постійних відвідувачів, до більярду безпосереднього відношення не має, однак приносить істотний дохід. Комерційний і спортивний бар орієнтується на пивне споживання, повинен включати в себе кілька видів напою різної вартості, крім того, повинні бути присутніми і більш міцні напої (вино, коньяк, лікер, горілка, віскі). Рівень націнок зазвичай нижче, ніж в звичайних барах. Що ж стосується елітного клубу, то рівень напоїв, націнок і кількість представлених позицій повинні бути аналогічними рівню закладу. Крім того, в елітному клубі бар повинен бути витриманий в загальному стилі і щодо інтер'єру, а серед напоїв обов'язкові повинні бути присутніми ексклюзивні коктейлі.

Крім того, при відсутності жорсткого контролю з боку господаря велика небезпека підробки барменами за рахунок продажу власних напоїв. Щоб уникнути варто призначити відповідальну особу або домовиться з співробітниками служби безпеки.


Кухня - чи повинна бути?

В елітному клубі - обов'язкова умова. Для підвищення продажів вкрай бажано мати в комерційному, в спортивному можна, в принципі, обійтися і баром з закусками типу сухариків і горішків. Чим вище рівень, на який претендує клуб, тим різноманітнішою має бути меню. При цьому правило невисоких націнок, чинне щодо напоїв, має поширюватися і на кухню. У комерційних і спортивних закладах має сенс створити і відповідну кухню: м'ясні страви, мисливські сардельки і сосиски, з урахуванням специфіки клубу продумується меню, оформлення страв і розмір (так, щоб відвідувачам було зручно приймати їжу, по можливості не відриваючись від гри - або відриваючись ненадовго). Оформлення страв також може включати в себе елементи, в кольоровій гамі перегукуються з більярдним столом або кулями. Клієнту має бути зручно зробити замовлення,не встаючи зі стільця (крісла, дивани, сидіння) в будь-якій точці клубу, а також поряд з ігровим столом. Можливо, має сенс для грають клієнтів зробити велике меню у вигляді плаката або флаєрів.


Чи потрібен маркер?

Клуб без маркера - це заклад, залишене на самоплив. Клуб з неосвіченим, непрофесійним або грубим маркером - це даремно витрачені гроші. Маркер - це, по суті, приваблювала, менеджер, який просуває послуги клубу безпосередньо на місці. Він повинен бути не просто професійним гравцем, досконально знають правила, але і хорошим психологом, повинен вловлювати побажання клієнта (вислухати, розповісти, пояснити, ігри з програшем, справжньої боротьби). Маркер повинен залишати бажання прийти сюди ще і ще. Як правило, саме маркер повинен стежити за станом обладнання (особливого професійного), а також за його збереженням.


персонал

Думаю, говорити про те, що рівень сервісу і, в кінцевому рахунку, відвідуваність залежить від якість обслуговування., Не варто. Тим часом, кількість працівників безпосередньо залежить від того, чи буде клуб цілодобовим чи ні. Так, спорт-клуб навряд чи має сенс робити цілодобовим, а більшість комерційних клубів відкриті з 12 години дня до 6 години ранку. Для працюючого в повну 24 - годинну зміну закладу середньої руки, потрібен, як мінімум, один директор (завідувач, керуючий, головний адміністратор), і один бухгалтер. Кількість прибиральниць і офіціантів залежить, головним чином, від площі, але навіть в невеликому за розмірами клубі перших повинно бути не менше 3, а друге - від 8 до 12 (включаючи запасних, змінників ітп). Число співробітників служб безпеки також залежить від розміру території, що охороняється, крім того,воно залежить від позиції бару (на відкритій місцевості - більше, поруч з місцезнаходженням поста ДАІ - менше). Щоб не сталося, в клубі завжди повинен бути присутнім менеджер - начальник зміни. В ідеалі в невеликому закладі повинно числиться 4 таких працівника. Ну, і зрозуміло, бар не обійдеться без барменів - число яких повинно бути кратно числу офіціантів, загальне - від 4 до 6, проте в закладі повинно бути постійно мінімум 2 бармена (один - для підміни другого в разі гострої необхідності). Неприпустимою є заміна бармена офіціантами: це знижує рівень клубу і псує репутацію. Що ж стосується маркерів, то їх повинно бути не менше 4 працівників на постійній основі. При цьому варто стежити за популярністю маркерів і звільняти найбільш некомпетентних.в клубі завжди повинен бути присутнім менеджер - начальник зміни. В ідеалі в невеликому закладі повинно числиться 4 таких працівника. Ну, і зрозуміло, бар не обійдеться без барменів - число яких повинно бути кратно числу офіціантів, загальне - від 4 до 6, проте в закладі повинно бути постійно мінімум 2 бармена (один - для підміни другого в разі гострої необхідності). Неприпустимою є заміна бармена офіціантами: це знижує рівень клубу і псує репутацію. Що ж стосується маркерів, то їх повинно бути не менше 4 працівників на постійній основі. При цьому варто стежити за популярністю маркерів і звільняти найбільш некомпетентних.в клубі завжди повинен бути присутнім менеджер - начальник зміни. В ідеалі в невеликому закладі повинно числиться 4 таких працівника. Ну, і зрозуміло, бар не обійдеться без барменів - число яких повинно бути кратно числу офіціантів, загальне - від 4 до 6, проте в закладі повинно бути постійно мінімум 2 бармена (один - для підміни другого в разі гострої необхідності). Неприпустимою є заміна бармена офіціантами: це знижує рівень клубу і псує репутацію. Що ж стосується маркерів, то їх повинно бути не менше 4 працівників на постійній основі. При цьому варто стежити за популярністю маркерів і звільняти найбільш некомпетентних.бар не обійдеться без барменів - число яких повинно бути кратно числу офіціантів, загальне - від 4 до 6, проте в закладі повинно бути постійно мінімум 2 бармена (один - для підміни другого в разі гострої необхідності). Неприпустимою є заміна бармена офіціантами: це знижує рівень клубу і псує репутацію. Що ж стосується маркерів, то їх повинно бути не менше 4 працівників на постійній основі. При цьому варто стежити за популярністю маркерів і звільняти найбільш некомпетентних.бар не обійдеться без барменів - число яких повинно бути кратно числу офіціантів, загальне - від 4 до 6, проте в закладі повинно бути постійно мінімум 2 бармена (один - для підміни другого в разі гострої необхідності). Неприпустимою є заміна бармена офіціантами: це знижує рівень клубу і псує репутацію. Що ж стосується маркерів, то їх повинно бути не менше 4 працівників на постійній основі. При цьому варто стежити за популярністю маркерів і звільняти найбільш некомпетентних.При цьому варто стежити за популярністю маркерів і звільняти найбільш некомпетентних.При цьому варто стежити за популярністю маркерів і звільняти найбільш некомпетентних.


ціноутворення

Так як наповнюваність клубу нерівномірна: наприклад, вдень близько 50% або навіть близько 80% можуть банально пустувати, а у вечірній час - бути зайнятими на 100%. Щоб отримати найбільший прибуток від подібного розподілу відвідуваності, зазвичай в клубах вводять тарифи на користування столів - щоденник і вечірні. У денний час, як правило, робляться знижки. Деякі клуби встановлюють складну сітку тарифів: найдорожчий час - вечірній в вихідні дні, найдешевше - будні ранок і день. Крім того, майже у всіх клубах незалежно від видів (за винятком деяких комерційних) прийнято постійних клієнтів робити знижки або подарунки за рахунок закладу (другий келих, закуска - безкоштовно). Це вважається правилом хорошого тону.


Правова сторона справи

В принципі правова робота повинна починатися ще до того, як ви підшукали собі відповідне приміщення і супроводжувати весь процес від і до. Однак не все так страшно - швидше за все, наявності грамотного бухгалтера і декількох юридичних консультацій вам вистачить з головою і більш. Пам'ятайте: безпосередньо самі по собі більярдні столи ліцензування не потребує, але вам доведеться отримати дозвіл і виплатити патент на торгівлю спиртними та тютюновими виробами. Оподаткування залежить від того, яке саме свідоцтво ви отримаєте: про право на побутове обслуговування населення прокатом (в даному випадку - більярдних столів), право на надання послуги громадського харчування, або ж ви створите культурний центр по організації дозвілля населення. В даному випадку вигідніше отримати ліцензію. Ви можете потрапити під пільгове та спрощене оподаткування,базовим показником буде загальна площа залу і прибуток за звітний період. Для сприятливого податкового режиму наявність тоталізатора небажано, так як в цьому випадку оподаткуванню підлягає кожен більярдний стіл. А ось касовий апарат обов'язковий у всіх випадках, крім побутового обслуговування - можна обійтися квитанціями.Корисне


Tweeten
Billiards Professional
Artбильярт
Altenberg
Kamui
BCA
Aramith
Simonis
Tiger
Norditalia
 
Одеса •  Київ
Створення сайту
Одеса, BARBART