Конструктивні рішення і матеріали | «БІЛЬЯРД СЕРВІС»
| ru

БІЛЬЯРДИ І АКСЕССУАРИ

ПРОДАЖ І СЕРВІС


Конструктивні рішення і матеріали

Більярдний стіл - це дуже складний предмет, в якому всі деталі ретельно підганяються один до одного. Будь-які огріхи, допущені в процесі його конструювання, підбору матеріалів або збірки, в кінцевому рахунку можуть вплинути на підсумок гри. Детально розповісти про всі особливості конструкції столів і безкінечне число матеріалів, використовуваних в їх виробництві, ми не маємо можливості. Обмежимося лише відомостями, які допоможуть Вам прийняти правильне рішення при покупці.

Класичний більярдний стіл складається з наступних частин: каркаса, ігрового поля, бортів, ніг і луз. Ідеальним матеріалом для виготовлення несучих деталей конструкції - подстолья, бортів і ніг - вважається масив твердолистяних порід деревини: червоного дерева, дуба, ясена. Столи, виготовлені з деревини м'яких порід (вільхи, липи), коштують менше, ніж з твердих порід. Деякі виробники випускають також комбіновані вироби, окремі частини яких виконуються з різних порід деревини (дорогих твердих і дешевших м'яких). Всі дерев'яні елементи тонуються в один колір і стають практично непомітними.

Звичайно, для початківців гравців не має істотного значення, з яких матеріалів зроблений стіл. І дійсно, моделі виготовлені із застосуванням матеріалу MDF, облицьованих шпоном або товстим пластиком, цілком можна порівняти з дерев'яними, з точки зору міцності і довговічності. Однак коштувати вони можуть на порядок дешевше тих, в яких використовується тільки масив твердолистяних порід дерев.

Кількість ніг більярдного столу залежить від його величини. Зазвичай моделі невеликого розміру (6-8 футів) обладнуються чотирма ногами, середні (9-10 футів) - шістьма, а великі (11-12 футів) мають 8 ніг. Така закономірність не випадкова, адже від числа опор залежить жорсткість конструкції. Крім цього, вага столу виявляється розподіленим на більш кількість точок, а, отже, питома навантаження на підлогу стає менше. Ноги більярдного столу обов'язково обладнуються механізмом регулювання висоти. З боку здається, що конструкція стоїть на дерев'яних ногах. Це не так. У самому низу кожної ноги знаходиться металевий підйомний гвинт - так званий подпятник, за допомогою якого можна змінювати висоту конструкції.

Найзначнішим компонентом більярдного столу є плита - основа ігрового поля. Вона повинна бути виготовлена ​​з матеріалу, що володіє цілком визначеними властивостями: міцністю, щоб витримувати сильні удари куль і при цьому не деформуватися; легкістю в обробці, щоб з нього можна було виконати виріб із ідеально гладкою поверхнею і строго заданих розмірів; а також стійкістю до перепадів температури і вологості. Практика показала, що оптимальним поєднанням таких властивостей володіє єдиний з матеріалів - сланець Ardesia. Товщина плити варіюється в різних моделях від 17 до 45 мм.

Плита нерідко буває складовою, з трьох або п'яти частин, які з'єднуються між собою в процесі складання за допомогою шплінтів. Зверху шов ретельно шпатлюется, поверхня розрівнюється, натягується сукно. Що ж станеться якщо стики НЕ будуть гладкими? Куля може змінити траєкторію руху і не потрапити в лузу, в результаті результат гри стає важко прогнозованим.

У процесі складання столу на плиту натягується спеціальне щільне ворсисте сукно, що володіє еластичністю і міцністю. До складу матеріалу входять шерсть і поліестер. Чим більше частка вовни, тим сукно краще і дорожче. Воно повинно бути натягнуто на плиту так, щоб його не можна було вщипнути двома пальцями.
 
На жаль будь-який, навіть найкращий матеріал іноді рветься, а з часом стирається. Тому, якщо стіл буде активно експлуатуватися, Вам напевно доведеться зіткнутися з такою ситуацією. Радимо нічого не робити самим, а звернутися за допомогою до фахівців. Класичний колір столу - зелений з жовтуватим або синюватим відтінком. Для любителів нестандартних рішень виробники пропонують синє і червоне сукно.

Борти столу можуть мати горизонтальне (торцеве) або вертикальне кріплення. Перше вважається кращим, оскільки забезпечує рівномірний натяг сукна і його фіксацію в натягнутому положенні.

Лузи столів для гри в російський більярд виготовляються з різноманітних матеріалів і сплавів (стали, міді, латуні) і зверху обтягаються натуральною шкірою. Шкіряна "пелерина" потрібна для того, щоб кулі при попаданні в лузу чи не деформувались, стукаючись про метал. Тимчасовими ємностями для куль, що впали в лузи, зазвичай служать сітки, сплетені з бавовняних, синтетичних, змішаних ниток або зшиті з тонких смужок натуральної шкіри.

Лузи столів для американського пулу можуть мати пристрій схоже з моделями для російського більярду або принципово інше. Багато виробів для заокеанської гри сконструйовані так, що лузи знаходяться як би усередині бортів. При цьому кулі не потрапляють в сітку, а скочуються за спеціальними полози (вони так і називаються - скати), захованим в подстолье. Самі лузи можуть виготовлятися з гуми або пластику.Корисне


Tweeten
Billiards Professional
Artбильярт
Altenberg
Kamui
BCA
Aramith
Simonis
Tiger
Norditalia
 
Одеса •  Київ
Створення сайту
Одеса, BARBART